1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Evliliği beklerken makinede öldü

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 25 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  İstanbul Şile Kömürcüoda mevkisindeki İSTAÇ Katı Atık Düzenli Depolama Sahası'ndaki bir evsel atık işleme tesisinde meydana gelen olayda çöp ayrıştırma makinesi geçtiğimiz çarşamba arızalandı. Bunun üzerine üç işçi, saat 15.30 sıralarında bakım yapmak üzere makinenin içine girdi. İşçiler, yağlama işlemi yaptığı sırada, makine bir anda çalışınca tesiste can pazarı yaşandı. Ozan Baltacı (22), Emre Kanat (22) ve yabancı uyruklu bir işçi makinenin dönmeye başlayan kolları arasında savrulmaya başladı. İşçilerin feryatları üzerine arkadaşları makineyi durdurdu. Kanat ve yabancı uyruklu işçi makineden yaralı olarak çıkarılırken, kollar arasında sıkışarak boynu kırılan Baltacı olay yerinde hayatını kaybetti.
  manset.jpg
  Bacağı kırılan yabancı uyruklu işçi ile göğsünden, başından ve kollarından yaralanan Kanat, Şile Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Vücudunda çok sayıda kırık bulunan Kanat, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sevk edildi. Hayatını kaybeden Baltacı ise, Şile Devlet Hastanesi'nde yapılan otopsinin ardından evinin bulunduğu Ömerli'de toprağa verildi. Genç işçinin ölümü ailesi, yakınları ve evlilik hazırlığı yaptığı nişanlısını yasa boğdu. Oğlunun askerden üç ay önce geldiğini ve tesiste teknik eleman olarak işe başladığını belirten Ramazan Baltacı, olayda ihmal olduğunu öne sürdü. Baltacı, "İşçiler içinde olduğu halde makine nasıl çalışabilir? Makinenin şalterinin kapalı olduğu söyleniyor. Öyleyse nasıl çalıştı? Apaçık bir ihmal var. Yavrum 2 ay önce nişanlandı. Evlilik hazırlığı yapıyordu. Acımız çok büyük. Sorumlular hesabını versin" dedi. -25.11.2012

  KAYNAK