1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Fab. bulunan extruzyon makinelerinin kontrollerini yaptırmak

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve Tugba Doğan tarafından 11 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar selam
    fab. bulunan extruzyon makinelerinin kontrollerini yaptırmak istiyorum.sorum şu yasal olarak bu makinelerin kontrollerini akretitasyon belgesi olan bir yerden yardım alarak mı yaptırmalıyım.yoksa bünyemiz içerisinde makine teknikerimiz var onun hazırladığı bir evrakta bizim için yeterli olur mu.
  2. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Teknikeriniz bakım - onarım işlerini yapabilir. Kontrol ve ölçüm işleri yetkilendirilmiş ilgili kuruluşlardan eğitim ve sertifika almayı gerektirir. Teknikeriniz kontrol ve ölçümleri de çok iyi biliyor olabilir ama konuyla ilgili sertifikası yoksa yapacağı kontrol geçersiz sayılabilir.