1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Fabrika 3 saatte küle döndü

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Anıl Pehlivan tarafından 25 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Anıl Pehlivan Etkinlik Grubu

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Aydın
  Sertifika Numarası:
  43268
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Pehlivan Madencilik-Mühendislik / Teknik Nezaretçi
 2. Hasan Can Özdenli Acil Durum Ve Afet Yönetim Uzmanı

  • Bölüm Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  Düzce İtfaiye Müdürlüğü'nde İtfaiye Eri
  Haberde bahsi geçen fabrika strafor üretiyora benziyor.

  Videosunu seyrederseniz göreceksiniz itfaiye gelmeden alevler 25-30 mt yüksekliğe ulaşmış bile. Öyle pis malzeme ki yangın anında çıkarttığı duman boğucu ve kan zehirleyici özelliğe sahip. Kapalı alanlarda dumandan saniyesinde görüş mesafesi sıfırlanır. Kaloriside çok yüksek. Fabrikanın çatısı ısıdan yamru yumru olmuş... Çöp telekesinden başlıyan yangının bir avm nin duvarını (yalıtım malzemelerini) tutuşturduğunu görmüştüm.
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Kasım 2013 ---
  Müdahale edecek ekibiniz varsa, itfaiye gelene kadar mutlaka temiz hava seti kullanarak güvenli mesafeden köpük sıkacak, su kullanamazsınız pek işe yaramaz; yangını yaymıyacak. yangın sahasından zaten bir şey kurtaramazsın.
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Hasan Hocam bu gibi işyerlerinin risk değerlendirmesinde Köpük bataryaları yada södürücülerinin bina ve eklentilerinde kullanılmasını veyapılmasını istemek lazım..Yangın önlem ve tedbirleri olarak..katılıyorum size.
 4. Hasan Can Özdenli Acil Durum Ve Afet Yönetim Uzmanı

  • Bölüm Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  Düzce İtfaiye Müdürlüğü'nde İtfaiye Eri
  21 Kasım saat 03 sularında fabrika yangını ihbarı geldi. 18 sn de istasyondan çıkış yapıp 10 dakikada vardık. Mdf Sunta fabrikası. Adamlar da rotfire sistemi varmış, ekibide çok tecrübeli olduğu için biz yetişene kadar yangının bürolar bölümüne yayılmasını yavaşlatmışlar,yangın bölgesinde istifli suntalar vardı onları kurtarabilmişler.

  Ben pompayı görmedim sabit veya araca montelide olabiliyor. 30 mt hortum açılmış rotfire lansını gördüm, ilk kez kullandım basıncı gayet iyiydi. İtfaiye aracından hortum atmıştık ama bürolarda su tahribatı az olsun diye onların köpüğünü işledik. [​IMG]