1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Fabrika sahibi ve mühendis tutuklandı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 1 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Gaziantep'te 7 işçinin öldüğü galvaniz fabrikasının ortaklarından B.G.K ve mühendis B.G. çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı

  haber.jpg


  Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Güneydoğu Galvaniz fabrikasında 7 işçinin öldüğü, 7 işçinin ise yaralandığı patlamanın ardından başlatılan soruşturma çok yönlü olarak sürüyor. Güvenlik güçleri tarafından, fabrika sahiplerinden B.G.K. gözaltına alınırken, aranan mühendis B.G. emniyet güçlerine teslim oldu. İki şüpheli polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevkedildi. Nöbetçi mahkeme fabrikanın ortaklarından B.G.K. ile mühendis B.G.'yi tutukladı. Faaliyetleri durdurulan fabrikada patlamaya ilişkin yeni deliller için polis ekipleri dün sabah yeniden çalışma başlattı. Fabrikadan yapılan açıklamada ise, işçi ve iş güvenliğinin ön planda tutulduğu savunularak, "Patlamanın ana sebebi buhar kazanı. Bir hata veya eksikliğin patlamaya neden olabileceğini düşünüyoruz" denildi. Öte yandan yaşamını yitiren 7 işçiden 3'ü Gaziantep'te toprağa verildi. Ardından biri 9, diğer ikisi 4 yaşında 3 çocuk bırakan elektrik ustası Lütfü Çalakan'ın cenazesine katılan Aile Bakanı Fatma Şahin acılı eş Neşe Çalakan'ı teselli etmeye çalıştı. Şahin, Suriyelilerin çalışma izni için çalışma yürüttüklerini söyledi. Bakan Şahin, "Kalifiye işgücüne ihtiyaç var. Bu insanların istihdam edilmesini sağlayacağız" dedi.

  SABAH
 2. Ayhan71 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  NEKA İNŞAAT
  mühendis isg uzmanı mı
 3. fatoşkılınç İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  neye göre tutuklu yargılanmasına karar verilmiş, keşke habere daha fazla ayrıntı koysalarmış. patlayan kazanın periyodik kontrolünü, sicil numarası varsa o fabrikanın kendi makine mühendisi yapmış olabilir. onun verdiği periyodik kontrol raporu üzerinde iş güvenliği uzmanının işlevi ne olabilir ki, ''doğru düzgün yaptın mı'' diye sormamız mı gerekiyor?
 4. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  47072
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  İzmir Büyükşehir Belediyesi
  mühendisleri içeri atarak uzman sayısını arttıramazsın ey BAKANLIK
 5. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Hatay
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Biz uzmanların çıkartabileceğimiz ders nedir acaba? Patlamanın oluşumu hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacımız var.
 6. ERDER İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba Arkadaşlar
  Merak edenler adına yazmak istedim.Fabrikada ISG Uzmanı bulunmuyormuş.Kazan kurulum aşamasındaymış deneme yapılırken patlama olmuş.Bunları yerinde gidip olayı görmüş birinden dinledim.Deneme durumlarında öncelikle fabrikanın boş olması ve kurumu yapan firma çalışanlarının içerde olması gerekirken burada tam tersi bir durum oluşmuş ve maalesef kaza olmuş.Basında yansıtılan çok az bir kısmı..İşçilerin hepsinin bedenleri parçalanmış etraftan toplamışlar 3 tanesinin cesedi ise fırından ertesi gün ancak çıkarılabilmiş yine parçalar halinde.Gerçekten çok acı..Bu arada fabrikanın daha önceden 2 tane ödenmemiş para cezası varmış daha ne söylenebilirki..
 7. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  hadi patronu anlarım da mühendisin suçu neymiş peki olanlara göz yummak mı
 8. ERDER İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Mühendis sorumlu görünüyor olabilir yoksa içeri alamazlardı diye düşünüyorum.
 9. Zeynep S. İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Çok acı.. Allah rahmet eylesin.
 10. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  sorumluluğu 1-2 kişiye yüklemek çaresizliktir
 11. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  47072
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  İzmir Büyükşehir Belediyesi

  işveren tamam da mühendis neden?
 12. ouzgnl İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Özel Sektör ( Kayar kalıp, altyapı,sondaj tecrit vs. )
  Peki bu fabrikanın bakanlık tarafından denetimleri yapılmış mıdır? Bunu göz önünde bulunduran bir savcı var mıdır?
 13. emrouise İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  bakanlık verdikleri cezanın kendilerine ödenmesini beklemek yerine işyerini kapatamıyorsa uzman nasıl kapatılmasını sağlayabilir ki?
 14. tlh1907 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Topice girerken aklımda olan sorular mühendis isg uzmanı mı? Mühendisin içeri alınma sebebi neymiş ? ya da ne gibi eksiklikler belirlenip içeri alınmış ? gibi sorulardı. ta ki bu yazıyı görene kadar. insanlıktan baya uzaklışmışım sanırım allah rahmet eylesin ölenlere