1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Fabrikalarda bulunan trafolar için yönetmelik gereği elektrik mühendisine gerek var mı?

Konusu 'Elektrik İşleri ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve Süleyman İstek tarafından 6 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. Süleyman İstek İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  147722
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Gündoğdu Mobilya
  hoş geldiniz. hemen size bir soru sormak istiyorum. fabrikalarda bulunan trafolar için elektrik kuvvetli akım tesisleri yönetmeliği gereği elektrik mühendisi bulundurulması gerekir yazıyor. benim çalıştığım fabrikada trafo , binanın içinde ve trafoya uygun geçiş yolları yok ve aynı zamanda tehlikeli yerde .. burada iş güvenliği uzmanı olarak ne yapmalıyım. noter defterine üstte yazdığım yönetmelik gereği elektrik muhendisi bulundurulmalıdır mı yazmalıyım.
 2. İsmail KANBUR Elektrik&Elektronik Mühendisi

  • Bölüm Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Sayın Süleyman Bey,
  Elektrik kuvvetli akım tesislerine göre firmanızın sorumlu elektrik mühendisi bulundurması gereklidir,noter defterine yönetmelik maddesini de ekleyerek yazmanızda fayda var.aynı zaman da tarafo ile ilgili yazdığınız geçiş yolları,yeri bunlarıda ayrıca belirtmeniz de fayda var.Göndereceğim ekli dosyaya da bakarsanız size faydası olabilir.
  ii çalışmalar...

  Ekli Dosyalar:

 3. Süleyman İstek İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  147722
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Gündoğdu Mobilya
  Tesekkur ederim