1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Farklı yerde isgb ve kurul oluşturmak

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve tariks tarafından 22 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. tariks İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  yok
  arkadaşlar selamlar,
  acemi bir uzman olarak kafamı fazlasıyla karıştıran bir konu var.yardımcı olursanız sevinirim.
  yeni hizmet vermeye başladığım tekstil sektöründe az tehlikeli ve tehlikeli sınıfta bulunan a ve b firma çalışanları a firmasının kayıtlı olduğu adresteki mekanda ortak çalışma yapmaktadır. fakat b firmasının kayıtlı olduğu adres aynı il sınırları içinde başka bir yerde bulunmakta ve bir kısım çalışanı orada hizmet vermektedir. 2 firmanın da işvereni aynı kişi olmakla beraber çalışan sayıları 50den fazladır.
  benim sorum, oluşturmamız gereken 2 ayrı kurul için sadece a firması içinde bir isgb oluşturup bu şekilde 2 firma çalışanlarına da hizmet verebilir miyiz? yani firmanın adresi başka yerde kayıtlı fakat isg birimi, çalışanların çoğunluğunun olduğu adreste kurulabilir mi?
  önerilerinizi bekliyorum
 2. Ali Sağdıç Siteden Uzaklaştırıldı

  • Cezalı Kullanıcı
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Mamafi cancağazım.Bunu bilmiyecek ne var.B dekilere A yımı seçiyosunuz B yimi? dersin.Seçmiyenleri yolla geriye.Tabii birazda sevdirmelisin kendini.Yeni oluşum için.
  Denizde kum,bende tasavvur..
 3. saihpleri yanı olsa bile SGK sicil numaraları farklı olan işletmeler için senin bildirilerin bakanlığa farklı farklı yapılır. bu ne demektir.sende bu iki firmada ayrı zamanlarda çalışıyorsun demektir.bu nedenle bu iki firma için ayrı toplantı yapman, ayrı defter tutman, ayrı kurul oluşturman, ayrı risk analizi yapman, eğitimleri bir versende ayrı tutanakla tutman gerekir.burada tabi b işyeri için istersen -bence kurul üyelerinin katılımı nerede fazla olacak sa orayı merkez al- bence işverenin olduğu adreste toplantıları yap.kaytarmasın patron abi.
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Nisan 2013 ---
  yani bir firmanın her adresinde kurul kurmana gerek yok.
 4. Ali Sağdıç Siteden Uzaklaştırıldı

  • Cezalı Kullanıcı
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Ahmet bey ...isg uzmanı kısmi süreli çalıştığı birkaç yerdeki ceza puanlar birliktemi toplanıyo.100 puan olunca belge 6 ay askıya alınır yazılı...
 5. evet.sonuçta kişiyi bağlayan durumlar olduğu için hepsi toplanır öyle hesaplanır.
 6. Ali Sağdıç Siteden Uzaklaştırıldı

  • Cezalı Kullanıcı
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  mantıklı.ama hiçbiryerde yazmamışlar.
 7. tariks İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  yok
  öncelikle yanıtlar için teşekkürler fakat anlamaya çalıştığım a firmasında uzman odası, hekim odası olarak kurduğumuz isg birimini, adresi farklı yerde olan b firması için de oluşturmalı mıyız? a firması içindeki birim her 2 firmanın kullanımı için yeterli midir?
 8. yeterlidir sorun olmaz.daha doğrusu buna sorundur diyen müfettişin ben teftiş yetkinliğinden şüphe ederim. bununla sık sık karşılaşıyoruz.bir ofiste iki firma çalışıyor mesela. firmanın birisi 300 m2lik ofiste sadece 2 masada çalışıyor. risk analizine gittiğimizde iki firma içinde aynı risk analizini kullanıyoruz.sadece isimler değişiyor o kadar.o nedenle orası içinde yeterlidir.sorun olmaz.