1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Faruk çelik'ten sözleşmeli personele müjde ve uyarı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Ergül Çatalbaş tarafından 18 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  47072
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  İzmir Büyükşehir Belediyesi
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, yerel yönetimlerdeki sözleşmeli personeli bu yasama döneminde kadroya alacaklarını açıkladı.
  Faruk Çelik, annesi Hadise Çelik ile babası Yaşar Çelik'i Bursa'daki evlerinde ziyaret etti. Ziyaretin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplayan Bakan Çelik, sözleşmeli belediye personeline kadro müjdesi verdi.

  Önceki seçimlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yerel yönetimlerdeki sözleşmeli personelin kadroya alınacağıyla ilgili bir vaadi olduğunu hatırlatan Çelik, bunun yerine getirileceğini kaydetti.

  Bakan Çelik şöyle devam etti: "O dönemde 200 bin sözleşmeli personel kadroya alınmış. Yerel yönetimlerdeki personel buna dâhil değildi. Bununla ilgili bir talep bize iletildi, başbakanımıza aktardık. Böyle bir sözünün olduğunu kendilerine ifade ettik. O da 'Bizim hiçbir sözümüz yerde kalmamıştır' dedi. Yerel yönetimlerdeki sözleşmeli personelin kadroya alınmasıyla ilgili çalışmalarımızı şuanda sürdürüyoruz. Bu dönem içerisinde, yani bu yasama yılı içerisinde ya başında ya sonunda sonuna kadar mutlaka bu sorunu çözeceğiz. Onunla ilgili yasal düzenleme hazır. Genelde sözleşmelilerle ilgili bir talep var. Sözleşmeli dediğiniz zaman şu anda bizim sistemimizde 156 bin sözleşmeli personel var. Bunlarla ilgili bazılarının talepleri, bazılarının da sözleşmeli kalma talepleri var. Bu boyutuyla da bir kez daha bir sözleşmelilik sistemimizi gözden geçirme imkânını elde etmiş olacağız. Ama vaadimiz olan yerel yönetimlerdeki sözleşmelilerin kadroya alınması konusunda bir sıkıntı yok. Onla ilgili düzenlemeyi yapacağız."

  Belediyelerde son rakamlara göre 17 bin 800 – 18 bin sözleşmeli personel bulunduğuna dikkat çeken Bakan Faruk Çelik, son zamanlarda sözleşmeli personel sayısında artış yaşandığına dikkat çekti.

  "Nasılsa kadroya alınacak." diyerek sözleşmeli personel sayısının artmasının yanlış olduğunu kaydeden Çelik, sözlerini şöyle tamamladı: "Mutlaka onun tarihi olacak bir yerde kesilmesi gerekiyor. Bu konuda bazı duyumlar kulağımıza geliyor. Yerel yönetimlerdeki kadroya alınacak diye yaygın bir şekilde sözleşmeli personel sayısında bir artış olduğu şeklinde bilgiler de ulaşıyor duyumlar da var. Bunlar yanlış yaklaşımlar yani. Bu çıkacak bizim kamuoyuna taahhüdümüz, belki hemen yeni yılla birlikte yapacağımız düzenlemelerin bir tanesinde yer alabilir."