1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Fatura kesmeden analiz yapabilir miyim, yaparsam geçerli olur mu?

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve elif bener tarafından 14 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. elif bener İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İsg c sınıfı belgemi yeni aldım. Bulunduğum şehirdeki bana uyan osgb ve işyerlerine başvurularımı yaptım. Bu arada iş yeri sahibi arkadaşlarıma risk analizi yapmak istiyorum, ancak fatura kesmeden analiz yapabilir miyim, yaparsam geçerli olur mu?
  2. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Özür dilerim belgeyi yeni aldığınız ve aktif çalışmaya başlamadığınız için peşin hükümle konuşacağım; Risk Analizi yapmak bakkaldan ekmek almak gibi bir şey değil, faturadan önce nasıl yazılır işletmede nelere dikkat edilir.. bu konularda tecrübe edinmek daha faydalı olur! Ne kendi başını ne işvereni nede çalışanları yakma!
  3. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Ya bırakın millet dilediği gibi yapsın. Hakkıyla yapamayanlar zaten ilerleyen zamanda çürük yumurta gibi meydana çıkacak müfettiş denetlemelerinde. O zaman düşünsünler. Zaten eğitim kurumları uyarıyor ve ona göre alıyorlar bu belgeleri.

Zaten toplu bir cezai işlem olmadan iş güvenliğinin ciddiyeti işverenlerce anlaşılmayacak...
  4. elif bener İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Demek istediğniz şeyi anlıyorum ancak bir yerden de başlamalıyım. Ne yapmamı öneriyorsunuz?
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Risk değerlendirme yönetmliğini oku önce...kafana takılanları sorarsın..Bir de Risk Değerlendirmeleri kategorisini tavsiye ederim.
  6. Ömer F. Demir Haber Grubu

• Haber Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    işin o boyutu maliye yi ilgilendiriyor, rd raporunda isminiz geçmeyecekse bir problem yok, isminizin geçmesi de zorunlu değil.
    siz rd raporunu örneklere bakarak ve yönetmeliği okuyarak , işveren ve çalışanla birlikte çalışma alanı içerisinde kendilerine bilgi vererek hazırlayın.
  7. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Raporun altına imza atarsanız maliye acısından ileride sıkıntı yaşayabilirsiniz. imzamı atayım mı atmayayım mı diye düşünüyorsanız risk değerlendirme yönetmeliğinin son gecici maddesini iyice okumanızı tavsiye ederim.