1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Fatura kesmeden rd ve acl durum eylem plani hazirlayabilirmiyiz.....?

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Sedat Bilaloğlu tarafından 10 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    o zaman yapın onur bey, kimse sizi tutmuyor, biz sadece yaptığınızın yasal olmadığını, yakalanabileceğinizi ve yakalanınca da yüksek cezalar ve ciddi bir suçla karşı karşıya kalacağınızı söylüyorum.
    eğer güvenli bir yolunu biliyorsanız banka da soyun ve yakalanmayın,
  2. Onur Ala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80881
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    :) banka soymaya ihtiyacım yok, şaka yaptığınızı düşünüyorum.
    Ben sadece sizin dediklerinize cevap yazdım
  3. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    evet gerçekten de gidip banka soyun demiyorum tabii ki :) egzajere ediyorum. ama aynı mantık,
    yani yakalanmayacağıma inanıyorum ve suçu işlerim diyorsunuz.
    1 bu suç işlediğinizi değiştirmez,
    2 yakalanma ihtimaliniz her zaman vardır
  4. virgoo İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    15 mayıs itibariyle c sınıfı bireyse uzmanlar eğitim veremez deniliyor, bu eğitim az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli tehlike sınıflarından az tehlikeliler için verilebilir mi acaba ? bilgisi olan var mı
  5. Caner Gayıp İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    risk değerlendirmesi kapsamındaki temel eğitimi verebilir ama yönetmelikde geçen yıllık 12 16 saat arası eğitimi veremez büyük ihtimal böyle
  6. erdal salkaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar yaptığınız tüm maddi kaynaklı alış verişlerinizi faturalandırmak zorundasınız.hele ki bizim gibi meslek sahipleri muhakkak ve muhakkak fatura kesmek zorunda.nu hizmeti alan firma için de ispat niteliği taşıdığı için önemli bir unsur.sakın bu tarz bir işe girmeyin yakın akrabanız dahi olsa.
  7. Onur Ala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80881
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Lütfen insanları kandırmayın. Faturalandırmak zorundasınız diye bir madde hangi yönetmelikte yazmaktadır?
    Veya bu fatura neyin ispatıdır ve nerde yazmaktadır?

Ben amcamın 2 kişilik muhasebe bürosuna risk analiz yaptım diye faturamı kesicem? bu şunun gibi, babamın bakkalından ekmek aldım parasını ver fişini al mecbursun gibi.
  8. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    risk analizini siz yapar iş verene teslim edersiniz. Altına imzanızı atar isminizi yazmazsınız. İsminizi yazsanız bile TC kimlik numarası olmadan maliyenin peşinize düşmesi zordur.Aynı isimde birden fazla kişinin olduğu düşünülürse.Hem bu devletten hamuduyla kaçıranlar varken devlet sizin 200-300 tl lik faturalarınızı takip etmez. İşveren fatura isterse yapacak birşey yok...
  9. tam zamanlı bir yere bağlı çalışmıyorsanız, risk analizi, acil durum eylem planı ve isg temel eğitimi için en az 1 günlük sözleşme yapıp sigortanızı işverene ödetin. sözleşme edevlet üzerinden yapılır. bu şekilde asgari 8 saat o işyerinde uzman olarak çalışmış olursunuz. şirket kurup bu hizmetleri faturalandırma hakkı sadece osgb lere verilmiş. bireysel çalışacak arkadaşlara böyle bir yol tavsiye ediyorum.
  10. emregee İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    hepimiz osgb-isis turkey
    serbest meslek erbabı olarak açılış yapıp keseceğiniz makbuz sizi uzun vadede yaşayacağınız bir çok sıkıntıdan kurtarır...

11. Nerede geçmiyor anlamadım ki ? 6331'e göre evet geçmiyor zaten iş güvenliği konusu . Muhasebeci arkadaşım kesmek zorundasın diyor . 170 te Maliye ile ilgili konu diyor bizim konumuz değil ama vergi kaçırıyor olursunuz .

Amcan ise onun ismini yaz yapan olarak ve imza atma çok zor değil galiba ? Ama siz gidip 20-30 işyerine yapıp hepsinden para almazsanız ileride denetim geçiren firma zaten sizi arar bence :)
  12. virgoo İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    tam zamanlı çalışıyorsak da yani ssk 30 gün yatıyorsa üzerine sözleşme yaptığımız firmalarda ssk yatırır diyue biliyorum doğrumudur ?
  13. Onur Ala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80881
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu şekilde dediklerin doğru. Ama ilk mesajında kesinlik belirten şeyler yazmıştın onlar yanlış.
  14. Hakan COŞKUN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    banka soymak iyi fikir bencede:)sonra ver elini hawaii:)
  15. Hakan COŞKUN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    3- gerçekten banka soymak iyi fikir bence:)
  16. virgoo İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ayrıca uzmana 1 günlük ssk yapmanın işverene maliyeti nedir, bilen varmı ?
  17. maalesef tam zamanlı bir yerde çalışıyorsak tekrar sigorta ödenemiyor. sistem kabul etmiyor diye biliyorum.

18. rd kapsamında ki eğitim sonunda bir form yada belge vermeye yada imzalatmaya gerek var değil mi ? Bunun örneği var mi ? yada bakanlığın yayınladığı bir örnek var mı bulamadım bi türlü ...

birde ufak soru . Eğitim vereceğim kurumda çalışanların çoğu şehirdışında yada yurtdışında onlara nasıl eğitim verilecek ? ith ihr şirketi yani yerinde duran 3-5 kişi var sadece :utan:
  19. Emrah Çiftçi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Regnum gayrimenkul a.ş
    Risk analizini işveren kendiside yapabilir İSG Uzmanınada yaptırabilir.kendisi yapmışsa sorun yok isg uzmanı yapmışsa ve imzası varsa Şahıs firması kurar serbest meslek makbuzu kesersiniz.. Risk analizini yapıp imza atmazsınız işveren imzalar bi sakıncası yoktur ancak ne kadar etik olur tartışılır iyi çalışmalar..
  20. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Danışman olarak yardım edin
    Para almayın
    Fatura sözleşme derdiniz olmasın