1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Film setleri artık "tehlikeli sınıfta"

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Mehmet MAKAR tarafından 28 Ocak 2015 başlatılmıştır.

 1. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

  • Bölüm Yöneticisi
  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  120329
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Setlerde Çalışmak Artık Tehlikeli

  Setlerin "az tehlikeli" sınıftan "tehlikeli" sınıfa yükseltilmesi talebi bakanlıkça kabul edildi. Oyuncular Sendikası Başkanı Meltem Cumbul, sektör temsilcilerini işçi sağlığı ve güvenliği standartlarını yükseltmeye çağırdı.

  [​IMG]

  Oyuncular Sendikası ve Sine-Sen’in ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar sonucunda, setlerin "az tehlikeli" sınıftan "tehlikeli" sınıfa yükseltilmesi talebi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Tehlike Sınıfı Yükseltme Komisyonu tarafından kabul edildi.

  Oyuncular Sendikası Başkanı Meltem Cumbul yaptığı açıklamada ‘’Setlerde işçi sağlığı ve güvenliği ile ilgili bir yönetmelik taslağı oluşturduk ve Çalışma Bakanlığı’na sunduk. İşçi sağlığı ve güvenliği konusunda hepimizin bilgi eksiği var. Biz Oyuncular Sendikası olarak öncelikle kendi üyelerimizden başlayarak eğitimler planlıyoruz. Bir rehber kitapçık hazırladık. Çok yakında bunu sektörün ilgili tüm birimleriyle paylaşacağız" dedi.

  [​IMG]

  Sinema Emekçileri Sendikası (SİNE-SEN) Genel Başkanı Zafer Ayden "İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği önlemlerinin setlerimizde ne kadar arka planda kaldığını fark ettik. Rehber kitapçıkla alınması gereken önlemler konusunda sektörümüzün tüm bileşenlerini bilgilendirmek, iş yerlerimiz olan setlerde risk analizleri yapılmasını sağlamak ve çalışma şartlarımızı elbirliği ile düzeltmeyi umuyoruz" dedi.

  Oyuncular Sendikası Başkanı Meltem Cumbul TV kanallarına, yapımcılara, set çalışanlarına, reklam verenlere ve reklam ajanslarına da setlerde işçi sağlığı ve güvenliği standartlarını yükseltmek için birlikte çalışma çağrısı yaptı.

  Kaynak: Sendika.org , Bianet

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   67,3 KB
   Görüntüleme:
   10.515