1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Firma adres değişikliği yaptı. tespit öneri defteri ve isg sözleşmesi yenilenmeli mi?

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Tuğçe Tekin tarafından 15 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. Tuğçe Tekin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    126338
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar;
    Benim de farklı bir sorum olacaktı. Hizmet verdiğim firma adres değişikliği yaptı. Tespit öneri defteri ve İSG sözleşmesi yenilenmeli diye düşünüyorum ama emin değilim. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler
  2. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  3. bencaglayan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Tespit ve öneri defteri ve İsg sözleşmesi ilgili adrese ve ortama özgüdür. Resmi değişiklik yeni değişikliği getirir. Denetimde müfettiş üzerindeki adresin bulunduğu mekanı denetlemek istediğini belirtse ne cevap vermek lazım ?
  4. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    merhaba,
    değişmesi gerekiyor. iki nedenden gördüm
    1- bazı firmaların 2-3 adresi oluyor, her biri için ayrı sözleşme gerekiyor. o nedenle müfettiş kabul etmez
    2-daha önceki deftere yazdığınız şeylerin bazıları adres değişikliği nedeniyle kapanabilir. elektrik tesisatı vb için maddeler gibi. o nedenle eski defter o bina için geçerli olmaz. ancak aynı kalan ve kapanmamış maddeleri yeni deftere geçirmek gereklidir.
  5. Adem YAŞAR İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    133966
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben böyle bir sorunla daha önce karşılaştım. İşyeri SGK numaram değişmişti. Konuyu bakanlığa ilettim ve gelen cevapta sözleşmlerin yenilenmesi gerektiği ve defteri sıradaki sayfasına da söz konuşu değişikliği tutanakla yazılması ve sadece işveren veya vekili tarafından imzalanması gerektiği idi. Sana tavsiyen konu bakanlığa sor. olabilecekse bu şekilde bir şey yapabilirsin. Eğer istenirse tam olarak yazdığım tutanağın benzerini buraya atabilirim.