1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Firma iç yönergesi ve prosüdürünün hazırlanması

Konusu 'Prosedürler' forumundadır ve ranakalfa tarafından 16 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. ranakalfa İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  49447
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Herkese iyi pazarlar,
  Hizmet verdiğimiz firmaların,iş güvenliği uzmanının haberi olmadan (alınacak kimyasal,yeni bir makine,üretim tekniği v.b gibi) işleri bazen ne yazık ki yapıyorlar.Yukarıdaki bu değişiklikleri yapmadan önce isg uzmanın haberi olması ile ilgili nasıl bir talimat hazırlayabiliriz? Talimatı firmada ,genel müdür,ilgili bölüm müdürü v.b gibi kişileri mi imzalatmamız gerekiyor?
  Yardımcı olabilir misiniz?
  Şimdiden teşekkürler.
 2. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

  • Site Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  118179
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
  Firma iç yönergesi hazırlarsanız bunu orada belirtip yürürlüğe girmesi için de imzaya yetkili birine imzalatırsınız. Yahut böyle bir doküman hazırlanmış ise bu kez Tadilat İşleri Talimatı diye bir talimat yazar onu da yine imza yetkisi olan birine imzalatıp yürürlüğe sokarsınız. Böylelikle olası bir tadilatta size haber vermesi gereken kişi kimse yük onun omuzlarında kalır.
 3. ranakalfa İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  49447
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Talha Bey,soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Yalnız burada çalıaşn sayısı 29 dolayısıyla krul olutşturmayacağımız için iç yönerge hazırlamayacağız sanırım.Bu yüzden sadece yazmış olduğunuz Tadilat İşleri Talimatı veya değişim talimatı desek bunu sadece oluşturupimza yetkisi olan ilgili sadece bölüm müdürüne imzalatmam yeterli olur mu?
 4. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

  • Site Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  118179
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
  Kişi sayısı bu kadar az ise bir talimatname hazırlayıp sadece genel müdürün değil, genel müdür yardımcısı, şef ve formen gibi yönetimdekilerin imzasını alarak çözebilirsiniz. Eğer zeki kimseler ise bundan sonra size bu tür çalışmaları yazılı olarak bildirirler ve sizden haberiniz olduğuna dair imzalı tutanak alırlar :)

  Tehlikeli bir sınıfta 29 kişi kişi başı 8 dk dan ayda toplam 3,8 saat orada bulunmanız gerekiyor. Bu da yarım gün bile değil...