1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Firmada 2.iş güvenliği uzmanı olmak

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve baris_pep tarafından 19 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. baris_pep İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar,

2,5 senedir Kimya Mühendisi olarak çalıştığım firmada artık IGU olarak görev alacağım. Benim işgüzar patronum bir an önce sertifikanı al da göreve başla diye benden daha sabırsız. Hali hazırda firmamıza bakan bir IGU var. Tabi ona ödediği ücret ile bana vereceği ek ücret aynı olmayacağı için bu acelesi.

Ben işlerimin yoğunluğunu bahane göstererek IGU görevini şu an için yapamayacağımı ancak 4-5 ay sonra başlayabileceğimi belirttim. Amacım bu 4-5 aylık süre içerisinde de zaman ayırabildiğim ölçüde mevcut uzmandan gerekli tecrübeyi almak ve daha hazır bir şekilde göreve başlamak.

Sorum şu arkadaşlar: Firmada 2. Uzman olarak bildirim yapacağız ve böylelikle sayacım devreye girmiş olacak. Yani 5 ay gibi bir süre için resmi olarak uzman olacağım fiilen değil. Acaba bu bakanlıkça yada SGK tarafından uygun mudur? Bu 5 aylık dönem içinde maddi bir beklentim yok benim firma ile özel bir sözleşme yapmama gerek var mı?

Cevaplarsanız çok sevinirim...İyi çalışmalar...
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yok..resmi atamanı yapınca asıl sorunların o zaman başlıcak..patron seni dinlemicek mesela..
  3. baris_pep İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bir şekilde ben tek sorumlu olunca patrona yaptırırım istediklerimi nazım geçer o kadar :)

Ama anlatmaya çalıştığım olayı yapabilirim değil mi?

Yani 2. İş güvenliği uzmanı olarak bir sözleşme imzalamadan sadece bakanlığa bildirimim yapılarak sayacım saymaya başlar değil mi?
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    kendi firmanda yapabilirsin sadece...