1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Firmalara hizmet vermeye başlandığında yapılıcaklar listesi nelerdir?

Konusu 'Prosedürler' forumundadır ve Gamze Akcan tarafından 10 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Gamze Akcan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    OSGB
    OSGB bünyesinde hizmet vermeye başladığım firmalarda yapmam gerekenler nelerdir?Nerden başlamalıyım evrak döküman işlemlerine?
  2. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    - Risk değerlendirmesi
    - acil eylem planı
    - Acil durum ekiplerinin belirlenmesi
    - Çalışan temsilcisi seçimi
    - Çalışanların eğitimleri
    - Ortam ölçümlerinin yaptırılması ( nem,aydınlatma,titreşim,gürültü vb.)
    - Elektrik tesisatı periyodik kontrolünün yaptırılması
    - Elektrik tesisatı topraklama kontrolünün yaptırılması
    - Basınçlı araçlar kullanılıyorsa periyodik kontrollerinin yaptırılması
    - iş sağlığı ve güvenliği kurulunun belirlenmesi
    - iş sağlığı ve güvenliği tespit ve öneri defterinin tedariği ve doldurulması

şeklinde bir ön çalışma yapılabilir. Şuan için aklıma gelen bunlar
  3. Gamze Akcan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Teşekkür ediyorum Fatih Bey.
  4. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Rica ederim Gamze Hanım.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır ve değerlenir.
  5. Gamze Akcan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Peki Fatih Bey,çalışan temsilcisi ve destek eleman atama yazısı örneği mevcut mudur? Yönlendirebilir misiniz?
  6. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Onaylı defteri atlamayın, OSGB görevlendirmesinden işveren onayına kadar geçen sürede muhakkak tedbir ve öneri defterini yaptırıp onaylatın...
  7. Gamze Akcan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Onay defterini tedarik ettirip onaylattırdım.Bu aşamada sorun yok şimdilik.
  8. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Gamze HANIM
    Çalışan Temsilcisi Seçim Tutanağı , Risk Değerlendirme Ekibi Atama Yazıları örneklerini EK de gönderiyorum.
    Deniz Bey in dediği gibi de İş sağlığı ve güvenliği tespit ve öneri defterini ( noter onaylı veya bağlı bulunulan İş Müdürlüğü Onaylı ) bulundurmayı ve doldurmayı sakın unutmayınız.
    Birde Son teftişte istenilmiş olan bazı evrakları EK dosyada gönderiyorum. Teftişlerinizde yardımcı olacağını düşünüyorum

Ekli Dosyalar:

9. Gamze Akcan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Çok faydalı dökümanlar bunlar çok teşekkür ediyorum.Daha yolun başında bir uzman olarak işimi de ciddiye alarak sorumluluklarımın bilinciyle hareket etmeye çalışıyorum.Daha birçok konuda yardıma bilgi paylaşımına ihtiyacım bulunmakta.Tecrübeli uzmanlarımızın hem dökümanlarını hem de deneyimlerini paylaşmalarını rica edicem.
  10. Gamze Akcan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Deniz Bey,destek elemanı atama yazısı örneği mevcut mudur ?Örnek bir format var mıdır?
  11. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37748
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
  12. Gamze Akcan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Teşekkürler Kürşat Bey..
  13. Gamze Akcan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Merhaba,
    Hizmet vermeye başladığım firmalarda noter onaylı defter,yerleşim planı,çalışan temsilcisi ve destek elemanı atamaları,daha evvel yapılmış olan risk analizini tedarik ettim ve diğer çalışmaları tamamladım.Şimdi etap 2'de yapmam gerekenler nelerdir?Bir de saha incelemsi yaptım.Burdaki tespitlerimi işlemlere başlamadan tespit ve öneri defterine raporlamalı mıyım?
  14. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37748
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman