1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Flaş! ve kocaoğlu sözünü tuttu: hatay metrosu açıldı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Ergül Çatalbaş tarafından 29 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  47072
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  İzmir Büyükşehir Belediyesi
  Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu sürpriz bir basın toplantısı yaparak İzmir’e büyük bir yılbaşı hediyesi verdi.

  Başkan Kocaoğlu, temeli 2005 yılında Deniz Baykal tarafından atılan ve o günden bu yana kentin kanayan yarası haline gelen Üçyol-Üçkuyular metro hattının iki istasyonunun açıldığını duyurdu. Üstelik ön işletme sürecinde vatandaşlar buralardan ulaşımı ücretsiz binecek.

  İKİ İSTASYON HAZIR VE BEDAVA!
  Kocaoğlu, “Uzunca bir süredir kentin gündemini işgal eden ve Büyükşehir Belediyesi’ne en çok eleştiri bombardımanına tutulduğu konu metro hattı Üçyol-Üçkuyular. Ben ‘iki istasyon hazır’ demiştim. Ne zaman dediklerinde ‘bir sabah kalkar yürürüz’ dedim. İşte o sabah bu sabah. Bugünden itibaren Hatay-İzmirspor İstasyonu’ndan vatandaşlarımızı taşıyacağız. Bütün testler yapıldı. Ön işletmeye başladık. Bu süreçte Hatay ve İzmirspor istasyonlarından binen vatandaşlardan ücret alınmayacak. Bu bir sıkıntı çeken insanların gönül alma kararıdır. Çok meşakkatli işin 5 istasyonun ikisi bitti. Geriye kalan üç istasyon da en kısa zamanda bitecek. Ardından önemli bir tören yapacağız” dedi.

  Başkan Kocaoğlu, daha önce sorun olarak ifade edilen ‘makas sorunu’ ile ilgili de açıklama yaptı. Kocaoğlu, “Makastan ziyade sinyalizasyon ile ilgilini sorun vardı. İki çekerden birisi hatta girecek. Şimdilik tek çeker ile hareket edilecek. Gidiş-dönüş peronları aynı anda çalışmayacak. Tek hattı dönüşümlü olarak çalıştıracağız. Dört dakika sekiz dakikaya çıkacak. Biz metro açılışını yılbaşı armağanı olarak yapıyoruz. En kısa zamanda sinyalizasyonu da tamamlayıp hattın iki tarafını açacağız” dedi.

  BÜYÜK HEDEF 300 BİN YOLCU
  Başkan Kocaoğlu, geriye kalan üç istasyonun da 2013 yılı içinde tamamlanacağını söyledi.Başkan Kocaoğlu ön işletme süresinin zamanı ile de bilgi vermedi. Kocaoğlu, “Metro süre verilecek bir iş, imalat değil. Bir yerde aksilik çıkıyor. Biz süre vererek hata yaptık. İnsanlar metronun bitmesini istiyor ama ben de çok istiyor. Bitirmek istiyorum. Süre konusu hemen, şimdi ama çalışma kazasız, belasız bitmelidir. İzmirliye tüm kente gelecek ziyaretçilere hayırlı olsun. Bu iki istasyon ile yolcu sayısında artış bekliyoruz. Tüm işler bittiğinde 300 bin yolcu hesaplıyoruz. Şu anda 200 bin yolcu taşıyoruz. İlk etapta 20 binlik bir artış olur. Devam eden hatların üzerindeki karayolu da en kısa zamanda trafiğe açılacak. Oradaki su sorunu da sürüyor. Henüz çözülmedi” dedi.

  Başkan Kocaoğlu metro hatlarının açılışına göre bir otobüs güzergahı düzenlemesi yapılmadığını söyledi. Kocaoğlu ayrıca iki istasyondaki ücretsiz binişin bir süre daha devam edeceğini sözlerine ekledi.

  Büyük müjdenin duyurulduğu sürpriz basın toplantısı sonrası Başkan Kocaoğlu basın mensuplarıyla birlikte alana geçti. Kocaoğlu ve İzmir medyası şu sıralarda Üçyol-Üçkuyular metrosunu geziyor....


  http://www.egedesonsoz.com/haber/Flas-Ve-Kocaoglu-sozunu-tuttu-Hatay-Metrosu-acildi-/831644  [​IMG]