1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Fmea(olasi hata türü ve etkileri analizi) risk değerlendirmesi-dökümantasyon

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 9 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Fmea anlatan dökümantasyon ekten indirebilirsiniz..faydalı olur umarım.

Ekli Dosyalar:

2. Erkan bey paylaşımınız için teşekkür ederim.ben 5*5 ten sonra şimdi çalıştığım firmada kinney e geçtim.bu yönetmle kinneyi karşılaştırmanızı rica ediyorum.tamemen kendi fikirlerinizi merak ediyorum.kinney le aralarında uygulama noktalarında farklılıklar söz konusumu.? bir de son olarak sizin yaptığınız bir örnek varmıdır.siz paylaştığınız için sizin yaptığınız bir örneği merak ediyorum.
    teşekkür ederim.
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    FMEA Örnek Form​
    fmea örnek form.jpg
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 10 Haziran 2013 ---
    Dökümantasyonda herşeyi anlattım..ama kısa olarak 5x5 de ihtimal tek değişkendi fakat kinney de frekansın araya girmesi 2 değişken olması itibariyle daha net değerlendirme yapabiliyoruz.
  4. İlker Turan Mevzuat Grubu

• Mevzuat Grubu
    Sertifika Numarası:
    118279
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akademik Fark OSGB
    teşekkürler Erkan Bey
  5. Ali Olgun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119511
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Netelsan Elektrik Elektronik AŞ.
    Erkan bey yasal dayanak bölümümdeki isg1,isg 10 vb dayanakların listesinide yayınlayabilirmisiniz ?
  6. Mehmet Akın İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    67025
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    5x5 yetersiz bir yöntem çoğu yerde seçeneğiniz yok basit yerlerde uğraşmamak için kullanılabilir. Ama kombine işletmelerde fabrikalarda yetersiz kalıyor.
  7. Çalıştığım OSGB' de 5x5 matris kullanıyoruz şimdi FMEA yöntemine göre inşaat Risk analizi hazırlayacağım FMEA yönteminde mevcut durum yazmaya gerek yok değil mi? Kapsamlı FMEA yöntemine göre inşaat risk analizi var mı? Bu risk analizi çok önemli benim için. Teşekkürler
  8. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman