1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

forklift aracıma çarptı

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 8 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  geçenlerde bir fabrikada işim vardı.işim bittikten sonra arabaya binip fabrikanın çıkışına doğru yol alırken arkasına bakmadan sağda duran bir forklift aniden hızlı bir şekilde geri geri gelmesi ile aracımın sağ yan tarafının arka kısmına çarptı,arka teker yerden hafif havalandı,araçta hasar oluştu.eğer darbeyi aracın ortasından almış olsaydım aracım devrilebilirdi.çünkü forkliftin karşı ağırlığı olan kısmı güçlü bir darbeye neden oluyor.
  kaza raporu tutamadık çünkü forkliftin plakası ve ruhsatı yok (fabrika içinde kullanılması gereken forklifti dış alanda da kullanıyorlar) , forklift operatörü izne ayrılmış ,forklifti operatör olmayan biri kullanıyordu,arkaya bakmadan geri geri manevra yaptı. forkliftin geri vitese takıldığında uyarı veren sesli ışıklı ikazı da yok.forklift kullanım alanı ile araç yolu ayrılmamış.......
  yani iş güvenliği ile ilgili ne olmaması gerekiyorsa hepsi var.şimdi işyeri sigortasından ödeme yapılmasını bekliyorum
 2. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  bu fabrika iş güvenliği uzmanı çalıştırmak istemeyen bir firma, yani gereksiz masraf olarak gören bir işyeri.
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  geçmiş olsun..o kazalar ve zararları,buz dağı misali patronlara anlatmak ve ikna etmek lazım..ve bu iş biz profesyonellerin işidir..