1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Forum kuralları

Konusu 'Site Kullanım Rehberi' forumundadır ve Talha Taflıoğlu tarafından 15 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

  • Site Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  118179
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
  GENEL FORUM KURALLARI
  (Son Güncelleme: 15.12.2013)​
  1. Sitemiz kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır. Kayıt olan her üye aşağıda yazılı kuralları okumuş ve uyacağını taahhüt etmişsayılır. Sitemiz belirlenmiş olan kurallara uymayı reddeden kullanıcılara hizmet vermeyi kabul etmemektedir.
  2. Sitemizde paylaşıma sunulan tüm içerikten 5651 Sayılı Kanun'un 8. ve T.C.K'nın 125. maddesine göre paylaşımı yapanın kendisi sorumludur. Sitemiz paylaşımcıların gönderdiği içerikten doğabilecek yasal sorunlar nedeni ile sorumlu tutulamaz. Sitemizdeki uygunsuz içerik ve paylaşımlar hakkında tüm hukuksal bildirimler iletişim bölümüüzerinden bildirilmesi halinde, bildirimin bize ulaşmasından sonra en geç 7 (yedi) gün içerisinde yanıt verilir.
  3. T.C. yasalarını, uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri bilerek çiğneyen mesajlar yayınlanması yasaktır.
  4. Foruma katılan kullanıcıların seçtikleri kullanıcı isimleri, kullanıcı fotoğrafı vekullanıcı imzaları küfür içeren, diğer kullanıcıları taciz veya tahrik edecek özellikte olmaması gerekmektedir. Bu türde kullanıcı isimleri seçen kullanıcılar doğrudan forumdan uzaklaştırılır.
  5. Forumda açılan hesabın kalıcı olarak tamamen silinmesi mümkün değildir. Hesabını kapatmak isteyen kullanıcılar yönetime bildirilmesi durumunda ilgili hesaba erişim engellenebilir.
  6. Aynı kullanıcının foruma farklı isimle üye olması yasaktır. Bu durum fark edildiğinde kullanıcının en eski kullanıcı adı dışındakiler kapatılır ve kendisine Çift Hesap kapsamında ceza puanı uygulanır.
  7. Kayıt olurken çeşitli sistemler tarafından sunulan "geçici mail" adresleri veya kendilerine ait olmayan sahte mail adresleriyle kayıt olmak yasaktır. Bu kişilerin tespiti durumunda kendilerine bildirilmeksizin kullanıcı hesapları süresiz kapatılır.
  8. Forum içi yazışmalarda kullanılacak dil ve üslup, forumun kalitesiyle doğrudan ilişkilidir. Bundan dolayı iletilerde küfür ve benzeri kaba ifadeler kullanılmaması ve kişileri hedef alan, kurum, kuruluş, topluluklar hakkında küçük düşürücü, tahrik ve hakaret edici söylem ve tavırlardan uzak durulması özellikle gerekmektedir. Aşırı laubali, saldırı amaçlı veya genel olarak çirkin kabul edilen iletiler yöneticiler tarafından mesaj sahibine bildirilmeden silinir ve ilgili mesaj sahibine Uygunsuz dil/üslup kapsamında ceza puanı uygulanır. Doğrudan küfürlü içerik paylaşan kullanıcı uyarılmaksızın süresiz olarak siteden uzaklaştırılır.
  9. Her türlü din, ırk, mezhep ayrımcılığı yapmak ve bu konuda tahrik edici, küçük düşürücü mesajlar yazmak yasaktır. Bu kuralı çiğneyen kullanıcılara uygunsuz içerik kapsamında ceza puanı uygulanır.
  10. Kullanıcıların özellikle forumdaki yazışmalarda olabildiğince düzgün Türkçe kullanmaları önerilir. Asgari yazım kurallarına uyulması (Cümleye büyük harfle başlamak, fazla nokta ile bitirmek) gerekmektedir. Tamamı büyük harften oluşan, noktalama işaretlerine yer verilmemiş veya haddinden fazla seviyesiz bir tarzda yazılmış iletilerin zor anlaşıldığı ve anlaşılsa bile dikkate alınmadığı bilinmelidir. Bu tür hatalar içeren ileti veya başlıklar yöneticiler tarafından gerek görülürse mesaj sahibine bildirilmeden silinir ve mesajı gönderen kullanıcıya Türkçe kullanımı kapsamında ceza puanı uygulanır.
  11. Kurallara aykırı bir durum görüldüğünde, uygunsuz içerik belirlendiğinde, telif hakkı olan ürünlerin izinsiz paylaşılması durumunda, Bozuk link tespit edildiğinde yapılması gereken en doğru hareket ŞİKAYET tuşu ile aktivitenin yöneticilere bildirilmesidir.
  12. Başka kaynaklardan elde edilen, derlenen ya da alıntı yapılarak foruma yazılan yazılarda, kaynak belirtilmesi zorunludur. Forumumuz da paylaşılan teknik dökümanlar için sitemiz kaynak gösterilemez.
  13. Sitemize özel hazırlanan derleme, makale vb. dökümanların diğer sitelerde paylaşılması durumunda ilgili dökümanın aktif linki kaynak olarak eklenmelidir.
  14. Sitemiz hiçbir üyenin özel bilgilerini 3. şahıslara açıklamayı/paylaşmamayı taahhüt etmektedir.
  15. İSGforum İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi ve Sosyal Ağıdır.Yönetici ve Üyelerimizin Şahıslarına yapılan konu dışı Saldırı ve Tacizlerde Siteden ilişik Kesilir.
  16. Uygunsuz davranış sergileyen kullanıcılar için sitemizde ceza puanı uygulaması bulunmaktadır. Ceza puanları 6 ayda bir kez sıfırlanır. Ceza sistemi 4 aşamada uygulanır. 6 aylık süreçte belirlenen ceza puanı limitlerine ulaşılması durumunda puana karşılık gelen yaptırım uygulanır. Kullanıcıya verilen puanlar 6 aydan önce sıfırlanmaz bu nedenle kullanıcıya 2. 3. ve 4. aşamalarda daha az tolerans gösterilmiş olur. Puanlama paralel çalışır herhangi bir kategoriden aldığınız ceza puanı toplam puanınızın artmasına neden olur. Yaptırım tamamen sistem tarafından otomatik yapılır.
  17. 4904 Sayılı Kanun gereği sitemizde İş İlanı paylaşımı yasaktır. İş İlanı paylaşımı yapan üyeye ceza puanı uygulanır.
  [​IMG]
  • Forum Kuralları dışında bölümlere ait özel kurallar bulunabilir. Konu açacağınız bölüme ait özel kuralları okumanız ve bu kurallara uymanız gerekmektedir.
  • Kullanıcıların kendi yararları göz önünde tutularak hazırlanan bu kurallar tartışmaya açık değildir. Foruma üye olan kullanıcılar bu metni okumamış olsa da kuralları okumuş ve tüm kurallara uymayı kabul etmiş sayılır. Bu kurallar tüm kullanıcılar için bağlayıcı niteliktedir.
  • Bu kuralları kabul etmeyen tüm üyeler yönetime başvurarak üyeliklerini kapattırabilecekleri gibi kurallara aykırı davranışlarda bulunan üyelerin uygunsuz iletileri kendilerine bildirilmeksizin silinecek ve kendileri uyarılacaktır. İlerleyen zamanlarda da aynı davranışları sergilemekte ısrarcı davranan üyeler forumdan uzaklaştırılacaktır. Üye cezalandırmasını sitenin yöneticileri yapar. Yöneticiler isterlerse sitenin diğer yönetim grupları ile istişare yaparak fikirlerini alabilir. Ancak nihai karar organı sitenin çekirdek yönetici kadrosuna aittir.
  • Sitemiz yönetimi gerek görüldüğü takdirde bu kurallarda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Kurallar eklendiği anda yürürlüğe girer ve tüm üyelerin okuduğu varsayılır.
  ISGForum.Net Yönetimi

  KURAL DEĞİŞİKLİKLERİ
  1.Revizyon: 15.12.2013 tarihinde 17. Madde Eklendi. Uyarı puanı 5 olan Türkçe Kullanımı 10 puana çıkartıldı. Yeni puanlara göre ceza tablosu yenilendi.​
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.