1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Fotoğraf düzenlemeleri

Konusu 'Site Kullanım Rehberi' forumundadır ve ISGforum.net tarafından 3 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

 1. ISGforum.net ISGForum Inc.

  • Site Yöneticisi
  Sayın arkadaşlar,

  Sizlere bu yazımda fotoğraflara logo eklemeyi anlatacağım. kullanacağımız program ücretsiz bir program olan Paint.NET adlı yazılım. Programı BURAYA tıklayarak indirebilirsiniz.

  1. Öncelikle logo ekleyeceğimiz fotoğrafı Paint.NET adlı yazılımda açıyoruz.
  1a.png

  2. Logomuzu Paint.NET 'te açılı olan fotoğrafımız içine sürüklüyoruz.

  3. Sürüklediğimiz zaman aşağıdaki gibi bir ekran belirecektir.
  2-6.png
  Ekranda bazı seçenekler belirecektir. Biz burada Add Layer butonuna tıklıyoruz. buna tıkladığımız zaman logomuz katman olarak asıl fotoğrafımıza eklenecektir.

  4. Add Layer 'a tıkladığımız zaman aşağıdaki ekran görüntüsü belirecektir. Logonun ekranda kapladığı yer sizin eklediğiniz logonun gerçek boyutuyla doğru orantılıdır.
  3-5.png
  Burada sol üstte 1 numarası ile işaretlediğim ok ile eklenen logonun boyutlarını ve yerini değiştirebilirsiniz. Ok simgesine tıklayıp logonun ekranda köşelerine geldiğiniz zaman simge değişecek ve sizin boyutları değiştirmenize izin verecektir. Logonun direk üzerine geldiğiniz zamanda logoyu sürükleyerek yerini değiştirebileceksiniz.

  Add Layer dediğimiz zaman logomuz sağ altta 2 ile işaretlediğim yerde belirecektir.

  5. Ekranda Layers adlı küçük pencereyi görüyorsunuz. hangi layerda değişiklik yapmak istiyorsanız bu pencerede o layerın seçili olduğundan emin olunuz. Aşağıda ekranda 1 ile belirtilen butona tıkladığımız zaman 3 numaralı ekran açılacaktır. burada logonun şeffaflık ayarlarını yapabilirsiniz. 50-100 arasında bir değer vermeniz gayet uygun olacaktır. Ayarı yaptıktan sonra son bir adım kaldı buda 2 ile işaretlediğimiz butona tıklamaktır. Bu butona tıkladığımız zaman Layers bölümündeki 2 katman birleşecektir. bu işlemi yapmazsanız fotoğrafınızı PNG,JPG yada bir diğer formatta kaydedemezsiniz. bunuda yaptıktan sonra işlem tamamlanmıştır.
  4.png

  Bu işlemler neden gereklidir? Sitemize özgün birçok fotoğraf paylaşılmaktadır. bu fotoğraflar başka sitelerde kullanılacağı zaman fotoğrafın kaynağı belli olacaktır. bu konu gerçekten önemlidir mümkün olduğu kadar paylaştığınız dosyalarda hatta sitede paylaşılan dosyaları indirerek bu işlemleri yapınız. Birkaç denemeden sonra çok basit bir işlem olduğunu göreceksiniz. Fotoğraflarınızda kullanabileceğiniz bir logoya da ekten ulaşabilirsiniz.

  İSGforum Sistem Yönetimi,