1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Göçükte kalan işçinin cesedine ulaşıldı

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 29 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  BDULLAH KARABACAK - ZONGULDAK
  29 Kasım 2013
  Zonguldak'ta kaçak maden ocağında meydana gelen göçükte mahsur kalan madencinin cesedine 4 saat sonra ulaşıldı.
  ocak.jpg
  Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesi Ayiçi mevkiinde kaçak işletilen maden ocağının tavanı çöktü. Olay sırasında ocakta çalıştığı belirtilen 3 çocuk babası Naci Güledağı, göçük altında kaldı. Olay yerine sevk edilen Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Tahlisiye (kurtarma) ekipleri ile bölgede madencilikle uğraşan vatandaşların 4 saat süren çalışması sonucu Güledağı'nın cesedine ulaşıldı.
  İşçinin cesedinin ocaktan çıkarılması sırasında, yakınları sinir krizi geçirdi. Güledağı'nın cesedi, olay yerinde hazır bekletilen ambulansla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morguna götürüldü.
  YILLIK İZİNDEYKEN KAÇAK OCAĞA GİRMİŞ
  Bu arada, Türkiye Taşkömürü Kurumu Karadon Müessesesi Gelik İşletme Müdürlüğü'nde 13 yıllık maden işçisi olan Naci Güledağı'nın 11 Kasım itibariyle yıllık izne ayrıldığı, bu sürede kaçak ocakta çalıştığı öğrenildi.
  Atatürk Devlet Hastanesi'nde gazetecilerin sorusunu cevaplandıran Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Eyüp Alabaş, "Ocakta yaşamını yitiren merhum işçi, TTK'da çalışan bir arkadaşımız. 11 Kasım itibariyle yıllık izni kullanmaya başlamış. Şu an kurum kayıtlarında yıllık izinde olduğu gözüküyor. 12 Aralık itibariyle de iş başı yapması beklenirken maalesef böyle bir iş kazasına maruz kaldı. Burada asıl olan, bir işçinin daha iş kazasında hayatını kaybetmiş olması. Maalesef kaçak ocaklar havzanın bir gerçeği haline geldi." dedi.
  GÖÇÜK YERİNDEN KARELER / FOTO GALERİ

  (CİHAN)
  KAYNAK-29.11.2013

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   42,9 KB
   Görüntüleme:
   18.053
 2. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

  • Bölüm Yöneticisi
  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  120329
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Zonguldakta bu tarz çalışma çok kanıksanmış bir durum. TTK'da çalışıp haftasonu yada mesai sonrası gidip kaçak ocakta/kendi kaçak ocağında/özel ocakta çalışan madenci sayısı çok fazla. Özel ocak ve kaçak ocaklarda yaklaşık 5000 madenci çalışmakta. Zonguldakta nerede kim kaç kişi ile kaçak kömür çıkarıyor yetkililer tarafından biliniyor ve bu duruma kimse müdahale edemiyor. Geçen yıl kaçak maden ocaklarında yapılan kapatmalar sonrası kaçak maden ocağı sahipleri birleşip basın açıklaması yaptılar şaka değil bildiğiniz kaçak ocak sahipleri basın açıklaması yaptı. Rödevanslı/kiralık saha içinde olan kaçak ocaklardan çıkarılan kömür rödevans sahibinden alınan kantar fişi ile resmileştiriliyor böylece hem rödevans sahibi para kazanıyor hemde kaçak kömür piyasada satılabiliyor.
 3. Kemal Atlıtürk Çeviri Grubu

  • Çeviri Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Ailesi vardır, yazık oldu :C Allak kimseyi bu şekilde imtihan etmesin.