1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Gökdelen inşaatından düşen parça öldürdü

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 4 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Levent'teki 'Plazalar bölgesi'nde geçtiğimiz salı günü yaşanan akıl almaz kazada başına kalıp tahtası düşen Dursun Yılmaz, tedavi gördüğü hastanede bu sabah yaşamını yitirdi.

  [​IMG]

  İSTANBUL
  - Her gün yüzlerce insanın yürüdüğü Levent’teki Eski Büyükdere Caddesi’nde, Plazalar bölgesi olarak bilinen İstanbul’un en merkezi yerlerinden birinde kaldırımda yürüyen 70 yaşındaki Dursun Yılmaz’ın başına büyük bir tahta parçası düşmüştü. Polis kayıtlarına göre bu tahta parçası, cadde üzerindeki yapımı devam eden ve şu an 11 katı yapılan plaza inşaatından rüzgarın etkisiyle yola savruldu. Yine polisin aldığı ifadelerde inşaat işçileri, 6 çocuk babası Dursun Yılmaz’ın ağır yaralanmasına ve bu sabah da yaşamını yitirmesine neden olan parçanın, inşaattan düştüğünü kabul ettikleri öğrenildi. Ancak polis, tüm aramalarına rağmen inşaattan düşen parçayı olay yerinde bulamadı.
  KALIP TAHTASI DÜŞTÜ
  İnşaat için gerekli güvenlik tedbirleri alındığı, çevresi yüksek saç bloklarla kapatıldığı halde, inşaattan düşen parça engelleri aştı. İnşaat kalıplarda kullanılan tahta parçası, salı günü saat 11:00 sularında çıkan şiddetli rüzgarın etkisiyle güvenlik bariyerlerini de aşıp yola savruldu. Tahta parçası, o sırada Sarıyer’deki akrabalarını ziyaret etmek için evinden çıkan ve Levent’teki otobüs durağına yürüyen Dursun Yılmaz’ın başına isabet etti. Kanlar içinde yere yığılan Yılmaz’ın yardımına ilk olarak inşaatta çalışan işçiler koştu. İnşaatta görevli sağlık görevlisinin de ilk müdahalesini yaptığı Yılmaz, daha sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı. Beyninde hasar olduğu belirtilen yaşlı adam hemen ameliyata alındı. Yaklaşık 5 gündür Okmeydanı Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde yaşam mücadelesi veren Yılmaz, bu sabaha karşı yaşamını yitirdi.

  Yaşamını yitiren Dursun Yılmaz’ın oğlu Osman Yılmaz, "İnşaat sahasındaki bir yol değil, normal yoldan giderken kafasına tahta isabet etmiş. Hayati riski devam ediyor" diye konuşmuştu. Osman Yılmaz, İlk olarak inşatın yakınındaki bir plazanın güvenlik kamerası görüntüleri ile bölgeyi kaydeden MOBESE görüntülerini resmi kanallardan talep etmişti. Kazayla ilgili soruşturma sürerken, Dursun Yılmaz’ın cenazesi, yarın Çekmeköy’de toprağa verilecek.

  Dha - Özgür Altuncu - Özkan Arslan-04.11.2012
  Kaynak:http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspxaType=RadikalDetayV3&ArticleID=1106541&CategoryID=77
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  şaft diğer boşluklarını güvenlik bariyerleri yapılmakta bu aslında insan kendini kandırmasıdır..

  1-bu shaft ve diğer boşluklara barikat yapılmalıdır.
  2-toplu koruma yöntemlerinde güvenlik ağları çekilmelidir,herhangi malzeme ve insan düşmelerinde bu ağlar sizi güvenli bir şekilde zemine çakılmadan tutmaya yarar.
  3-Avrupada müfettişler toplu koruma yöntemelrini kullanmayan şirketlere ceza yazdıklarını biliyoruz..ve selam

  Not:turuncu emniyet bariyer ile bariyer yapmak vicdan azbından kurtulmaya yarar,toplu koruma yöntemlerinin bilinçli kullanıldığı yerler ise işinizi rahat yapmanızı sağlar..