1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Günahsız doğar her bebek, güneş gibi dünyamiza!...

Konusu 'Köşe Yazıları' forumundadır ve Selman Doğan tarafından 6 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman
    Sevgili Meslektaşlarım,

Bu yazıyı kaleme alırken, haberlerde Gebze’de Bayram sabahı Rahmetli olan BERK DOĞANAY bebeğin sahipsiz bir şekilde cenaze haberini izledim. İzledim ve vicdanım kan ağladı. Yemin ederim gözlerim doldu. Vicdan-i bir sorumluluk hissettim. Neden ben Berk Bebeğin son yolculuğunda orada değildim? 2 aylık günahsız bir yavrunun son görevinde bulunamamaktan hicap duydum. Dua ettim O’nun için. Allah mekanını cennet eyler İşallah.
    Arkadaşlar, bazılarımız evli ve çocukları var, bazılarımız bekar ve çocukları yok. Belki Evli ve çocuğu olanlar beni daha iyi anlayabilirler, belki de bekar arkadaşlar çocuk özlemi nedeniyle beni anlarlar. Ama bunun insan sevgisi, hatta çocuk sevgisi ile alakası var. 2 çocuk babası olarak bu habere vicdanen çok üzüldüm.
    Gayri Meşru(Evlilik Dışı) olabilir, annesi aç ve susuz bırakıp gidip ölümüne sebep olmuş olabilir, Peki bu günahsız bebeğin günahı NE! Allah(C.C.), bütün bebekleri günahsız yaratır. Ancak bu günahsız yavrunun cenazesinde Aile ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Devlet Bakanı Fatma ŞAHİN veya Temsilcisi olabilirdi fiye düşünüyorum. Suriye’de savaşta ölenlere, Mısır darbesinde ses çıkaranlar neden bu cenaze de yoklar diye kendime defalarca sordum. Gerçi bu ülkede dizi Kahramanı Süleyman Çakır’ın dizide ölümünün ardından cenaze namazını kılanlar var dı? Mısır’da ölenlerin arkasından cenaze namazı kılanlar vardı? Marmaray Projesi açılışında bilcümle cemaat orada saf tutarken, bu günahsız yavrunun safında Yetkili olmamasının nedeni ne idi? Afrika’ya yardıma giden yardım dernekleri, Sivil Toplum Kuruluşları nerelerdeydi? Bugün onlar için ne kadar özel ve yoğun bir gündü? Ama Tiger WOODS (Dünya Golf Şampiyonu-Dünyanın en çok kazanan sporcusu)’un boğaz köprüsündeki show’unu izlemiş olabilirler?
    Suriye’den İç Savaş nedeniyle kaçan insanlara yardım eli uzatan, onları içimize yerleştiren ve bakımlarını üstlenen Devletimiz bu ülkenin 40 günlük ferdi olan minicik yavruya bence sahip çıkmamıştır. Vicdanları rahatsa bilemem, benim vicdanım rahat değil “Bu ülkenin küçük bir günahsız bebeğinin, ebediyete uğurlanması sahipsiz şekilde olmamalıydı?”
    Bu haberden sonra ki haberde ise İstanbul’da dilenen 4 Suriyeli çocuk ve annesinin haberini izledim. Annenin kucağında, 20 günlük bebek, yanında yeni yürüyen ve adı ŞİRİN olan ve çıplak ayakları ile yolda yürürken bir düşüp bir kalkan kız çocuğu, 2 erkek çocuğu dilenmekte. Bu mu Güzel Ülkemin, Güzel İnsanlarının Vicdanı? Bu insanlara iyilik yaparken acaba farkında olmadan kendilerine kötülük mü yapılmıştı? diye sormak geldi içimden. Biz sadece 5 kişiyi gördük ya diğerleri, ne durumda kim bilir? Kapitalist sistemin acımasızlığı mı diyelim? Yoksa başka bir şey mi, Varın siz karar verin!
    Günahsız doğar Her Bebek, Güneş GİBİ DÜNYAMIZA! Günahsız gider Yaratan Yüce Rabbin Huzuruna BİR GÜNEŞ GİBİ! Bu ülkenin bir ferdi olarak sizlerle vicdanımı paylaşmak istedim.
    Berk DOĞANAY Bebeğin ölümü Ceza Hukukumuza göre kasdi suça mı girer yoksa taksirli suça mı girer?

Saygılarımla…
  2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Çok güzel anlatmışsın dostum.
    Bence o bebeğin katli, planlı adam öldürmeye girer.
    Hayır bırakıp kaçıp da gitmemiş. Tatile gitmiş.
  3. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman

Sait Bey,
    Anlayışına çok teşekkür ederim. Bilgilerini paylaştığın için sağolasın.
  4. Murat Turan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    günahsızdır her bebek ya ebeveyinleri onlar da günahsızmı acaba o bebek zaten melek cenaze namazına ne hacet kimden alıcak helallığı hakını o isteyecek zalim anne babadan yokluk sefalet açlık her ülkenin bir köşesinde var sen suriyeli anne yi görmüşsün canın yanmış inan haklısın ama kurtuluş savaşında dedesi şehit olmuş torun bu memlekette açlık ve sefalet içinde çöpten bulduğu yiyeceklerle hatatını sürdürüyor hayat böyle birşey kimin hakkı kimde belli değil bu adaletsiz dünyada AMA CENNET VE CEHENNEM BUNUN İÇİN