1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Gazintep te bir fabrikada patlama 8 çalışan vefat etti

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 30 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    Gaziantep'te sanayi bölgesindeki fabrikada meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 8 kişi yaşamını yitirdi.

Gaziantep'te bir fabrikada patlamameydana geldi.
    Alınan bilgiye göre, 4. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir fabrikada, henüz bilinmeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Patlama dolayısıyla olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.
    Polis fabrika çevresinde güvenlik önlemi alırken, gelen ilk bilgilere göre 6 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi. Yaralılar Gaziantep'teki hastanelere kaldırılıyor.
    Gaziantep Belediye Başkanı Asım Güzelbey, fabrikadaki patlamada 6 işçinin hayatını kaybettiğini 15 kişinin yaralandığını bildirdi. Güzelbey, 2 kişiden de haber alınamadığını söyledi.
    OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER - TIKLA-İZLE
    DHA MUHABİRİ OLAY YERİNDEN BİLDİRDİ - TIKLA-İZLE

Ölü sayısı 8 oldu
    Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Ömer Yalım, patlamada yaralanan 2 kişinin hastanede hayatını kaybetiğini açıkladı.

http://www.cnnturk.com/2013/turkiye/01/30/gaziantepte.patlama.6.olu/694526.0/index.html
  2. Erdoğan Önkoyun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    24665
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yine kaza ve yine işçiler hayatlarını kaybettiler. Neden?
    Önlemi yok mu bu iş kazalarının, neden patronlar önlem almak bilmiyorlar?
    İş Güvenliği Uzmanlarına büyük iş düşüyor. Bizlerin yüzünden insanlar ölmemeli sadece para kazanmak için bu işi yapmamalıyız. Önlemleri almalı ve aldırmalıyız...
    Çok söze gerek yok... Herkes kendi işini düzgün yapsa insanlar yaşamaya devam eder...
  3. yaşarsalur İSGforum Üyesi

kazanın periyodik muayenesi vardır umarım bir uyarı ısaretlerı vardır dıye dusunuyorum atesle yaklasma gıbı muhtemelen bır kıvılcım olayı var dıye dusunuyorum basınclı kazanmı bu galvanız kazanı basınclı patlama olduysa o zaman perıyodık muayeneye bakmak lazım kazanın durumu nedır dıye
  4. Gülnaz Tercan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yazık Allah rahmet eylesin:(
  5. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bu insanlar bizler yüzünden ölmüyor nasıl bir zihniyetle yaklaşıyorsun olaya biz süpermen değiliz olduğumuz yerde kimse ölmiyecek diye bir kaide de yok iş sağlığı ve güvenliği bir kültürdür kişisel bir sorumluluk değildir Kabahat arıyorsan kabahat sende ailende komşularında onların patronlarında devlette herkeste kabahat sen olaya herhangi bir insan gözüyle bakıyosun şu anda ufkunu geniş tut
  6. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Uzmanı varmıymış o fabrikanın.. Zamanında Antepde çat diye ortadan ikiye ayrıldım anlatacam diye! Yazık olmuş...
  7. Erdoğan Önkoyun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    24665
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Derdimi daha açıklayıcı anlatmakta fayda var. Söylediğin sözlerde haklısın diyeceğim çok fazla bir şey yok.
    Maalesef ki İş Güvenliği Uzmanları, ücretlerini çalıştıkları fabrikanın patronlarından alıyorlar. Çalıştığın yerde gerçekten işçi sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili bir şeyler yapmaya kalktığında maalesef ki patronlar bunu maliyet olarak görüyorlar. O yüzden de bir çok şeyi geçiştiriyor ve yapmıyorlar. Uzmanlarda işten atılmamak için bu şirketleri Çalışma Bakanlığına şikayet edemiyorlar. Burada pek İş Güvenliği Uzmanlarının suçu yok gibi görünse de yine de küçük de olsa bir suçu var.

Bu durumlar ile tek başımıza mücadele etmemiz söz konusu bile değildir. O yüzden de birlikte davranmak gerekir. Ben birkaç İş Güvenliği Uzmanı tanıdım, tek derdi para kazanmak orada işçinin başına bir şey gelmiş ya da gelmemiş umurunda değil. İşte lafım bunlaradır. İş Güvenliği Eğitimi alırken A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanının anlattığı bir şey vardı. Önce "biz İş Güvenliği Uzmanları davalık olursak nasıl yırtarız?" sorusunu sorarak eğitime başladı. "Biz nasıl işçilerin hayatları kaybolmasın, uzuvları kaybolmasın diye çalışırız" sormadı kendine. Burada bu soruyu kendine sormayanlara dır benim söylediğim.

Ölenler maalesef ki yine alınmayan İş Güvenliği önlemleri yüzünden öldüler... Çok da söyleyecek laf kalmıyor hiç birimize...
  8. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    söylediğin gibi paranı bizzat işverenden aldığın bir işyerinde ne kadar sağlıklı bir duruş sergileyebilirsin ki bundan hepimiz muzdaripizdir. Bugün randevusuna gittiğim ve randevu saatinde işyerinde olmayan 2 saat boyunca beni orada bekletip geldiğinde suratımıza bakmayıp 3 dk. konuşup bizi dinlemeyip "ucuz bişiler yazın" dedikten sonra defolup giden geri kafalı dar görüşlü bir işverene ne kadar önlem aldırabilirsin ? Ben bu adamın kafasına 2002 model cep telefonumun köşesiyle defalarca vurmak isteyip ne kadar kendime engel olduğumu bilemezsin İşimiz zor kardeş bize ya bağımsız denetim hakkı sağlanmalı ve paramız bir fondan karşılanmalı ya da bakanlığın bu vurdumduymaz firmalardan bazılarına astronomik cezalar kesmeli ve ibret olmalı ki biz de bir şeyler yapalım.
  9. Erdoğan Önkoyun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    24665
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aynen dediğin gibi. Bağımsız bir denetim hakkı...
  10. yclgndgd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    başbakanın konusmasını duydunuz mu pekı??? gazıantep de 5 işçi (ordan bırı 8 der)ve "neyse 8.." dıye baslayıp devam eder..yorum sızın artık........
  11. yaşarsalur İSGforum Üyesi

yok artık ciddimisin adam bu kadar gündemden bihaber sorup soruşturmamış bile neden oldu nasıl oldu kaç kişi insan konuşmadan önce ararştırır sen başbakansın .... başı değil
  12. yclgndgd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ya adam arastırsa ne olur onemsemıyo kı kac ksının ölup ölmedıgını!! 5 dıyo ordan bırı 8 dıyo sonra neyse deyıp devam edıyo..ordan 30 da dense adam seyıne takmıcak...bu halk hakedıyo bunları!!!
  13. yaşarsalur İSGforum Üyesi

8 kişi ölür 8 kişi doğar nufus çok nasılsa diyodur