1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Geçen yil türkiye genelinde 706 bin çalişan iş kazasi geçirdi

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Erdem Baskın tarafından 21 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  Manisa Ticaret Odası (MTSO) Başkan Yardımcısı Yaşar Coşkun, geçen yıl Türkiye genelinde 706 bin çalışanın iş kazası geçirdiğini bildirdi.

  haber.jpg

  Manisa Ticaret Odası (MTSO) Başkan Yardımcısı Yaşar Coşkun, geçen yıl Türkiye genelinde 706 bin çalışanın iş kazası geçirdiğini bildirdi. 2014 yılında yürütülecek programlı teftişlere ilişkin bilgilendirme ve tanıtım toplantısında konuşan Coşkun, artan teknoloji kullanımı ve sanayileşmenin her geçen gün rekabeti arttırdığını, bu durumun da iş kazalarını çoğalttığını söyledi.

  Uluslararası Çalışma Örgütü’nün kayıtlarına göre dünyada her yıl 317 milyon iş kazası meydana geldiğini ve 6 bin 300 çalışanın bunlarda dolayı hayatını kaybettiğini aktaran MTSO Başkan Yardımcısı Coşkun, “Türkiye ise ne yazık ki bu olumsuz tabloda Avrupa’nın en başında. TÜIK verilerine göre 2013 yılında Türkiye genelinde istihdam edilenlerden yüzde 2,3’ü iş kazası geçirmiş. Yani geçtiğimiz yıl kayıtlara giren 706 bin çalışan iş kazası geçirmiş. Iş sağlığı ve güvenliğinde almamız gereken çok uzun bir mesafe var.” dedi. Hiçbir şeyin insan hayatından daha değerli olmadığını dile getiren Yaşar Coşkun, “Sağlıklı ve güvenli ortamda çalışmak, çalışanlarımızın en doğal hakkı ancak unutulmamalıdır ki iş süreçlerinin iyileştirilmesi, bizlere verimlilik olarak geri dönecektir. Öte yandan yasal yükümlülükler her geçen gün artıyor; bunların bazılarına katılıyor, bazılarını ise uygulamada gerçekçi bulmuyoruz.” şeklinde konuştu.

  http://www.haberler.com/gecen-yil-turkiye-genelinde-706-bin-calisan-is-5557226-haberi/