1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Geçici görevlendirme iş izni:6 aya kadar geçici görevlendirme yapılabilir mi?

Konusu 'Prosedürler' forumundadır ve Coşkun CİHAN tarafından 13 Şubat 2015 başlatılmıştır.

  1. Coşkun CİHAN İSGforum Üyesi

    Sertifika Numarası:
    113014
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alfer Mühendislik
    Arkadaşlar geçiçi görevlendirmenin bir süresi var mı.Örneğin 6 aya kadar geçici görevlendirme yapılabilir gibi. Teşekkür ederim.
  2. Osman Ç. İSGforum Üyesi

    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    4857 sayılı iş kanunu 7. madde;

    Geçici iş ilişkisi altı ayı geçmemek üzere yazılı olarak yapılır, gerektiğinde en fazla iki defa yenilenebilir.

    B sınıfı bir uzmanın bu soruyu sorması da cabası.
  3. Deniz K. İSGforum Üyesi

    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Şu uzmanın bunu bilmemesi snobluğunu bir kenara bıraksak artık, bin bilsende bir bilene danış demişler. belki de beyefendiyi tanımıyorum ama sizin bilmediğiniz bir çok iş güvenliği koonusunda bilgisi vardır ezbere biliyordur. sizide tanımıyorum kusura bakmayın geçici iş ilişkisi, iş kanunun bir çok maddesi bence iş güvenliği uzmanını ilgilendirmez, yada en azından ben ilgilenmiyorum ve mantıklıda bulmuyorum.

    Bir sürü uygunsuzluk varken iş veren gidip vay bu adam 6 ay 1 gün çalışmış, çalışamaz demek de pek mantıklı gelmiyor.

    saygılar
  4. Osman Ç. İSGforum Üyesi

    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İş güvenliği uzmanı iş kanununun her maddesini bilmelidir.
    Ayrıca geçici görev ile 6 ay 1. Gün sizin sahanızda bir çalışan kaza geçirdiğinde Türk adalet sisteminin mantığını anlayacaksınız.
    Lütfen yanlış anlamayın yermeye yada bişeyler kanıtlamaya çalışmıyorum. Burası türkiye
  5. Tevfik AKSOY İSGforum Üyesi

    Sertifika Numarası:
    111511
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
  6. engin demir İSGforum Üyesi

    Sertifika Numarası:
    2837
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    vodafone
    Arkadaşın sorduğu soruyu yanlış anlaşılmış sanırım(en azından ben öyle anladım).
    ''Geçici iş ilişkisi sözleşmesi'' ni sormuyor.''Geçici görevlendirme'' yi soruyor.
    Coşkun bey yapabilirsiniz fakat ekte ki ''geçici görevlendirme'' formu hazırlamanız lazım(tebliğ ve tebellüğ edilmesi lazım).
    Allah korusun bir iş kazası durumunda sorgulanacak belgelerden bir tanesi de budur.
    Umarım faydası olmuştur.

    selamlar

    Ekli Dosyalar: