1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Gebze belediyesi isg kurulu toplantı ve risk değerlendirmesine hız verdi

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 23 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  İş Sağlığı Ve Güvenliği Kurulu Toplandı​


  Haber Tarihi: 23.05.2013 10:27​
  - Gebze Belediyesi’nde 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında oluşturulan iş sağlığı ve güvenliği kurulu Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kisbet başkanlığında toplandı.
  Belediye encümen salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Başkan Yardımcısı Ahmet Kisbet’le birlikte, kurul üyeleri Sağlık İşleri Müdürü Ercan Cüce, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Ramazan Kılınç, Destek Hizmetleri Müdürü Mehmet Sarı, iş güvenliği uzmanı-mimar İsmail Kırcalı, sivil savunma uzmanı Ebuzer Başak, Bembirsen işyeri temsilcisi Adem Altay ve Hizmet-İş işyeri temsilcisi Tekin Yavuz katıldı.

  [​IMG]

  Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in talimatıyla İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulları Hakkındaki Yönetmeliğin 6. Maddesi gereğince oluşturulan iş sağlığı ve iş güvenliği kurulu, iş sağlığı ve güvenliği risk değerlendirmesi yönetmeliği çerçevesinde başlatılan çalışmaları ve bundan sonra atılacak adımları masaya yatırdı.
  Toplantıya başkanlık yapan Başkan Yardımcısı Ahmet Kisbet, kurul üyeleri ile Gebze Belediyesi’ndeki merkez bina ve diğer hizmet binaları ile atölye, şantiye, işyerleri ve çalışma noktalarında sağlıklı ve güvenilir bir çalışma ortamının sağlanması, çalışma ve hizmet alanları ile iş makinaları ve araçlarda iş güvenliğinin sağlanması konusunda alınacak önlemlerle ilgili çalışmaları değerlendirdi.
  İHA


  Kaynak : http://www.haber3.com/is-sagligi-ve-guvenligi-kurulu-toplandi-haberi-1981745h.htm#ixzz2U9Fb2GXO


  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   242,8 KB
   Görüntüleme:
   21.987
 2. bim İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu
  kurulda bir hata var gibi sanki:
  Kurulun oluşumu
  MADDE 6 (1) Kurul aşağıda belirtilen kişilerden oluşur:
  a) İşveren veya işveren vekili,
  b) İş güvenliği uzmanı,
  c) İşyeri hekimi,
  ç) İnsan kaynakları, personel, sosyal işler veya idari ve mali işleri yürütmekle görevli bir kişi,
  d) Bulunması halinde sivil savunma uzmanı,
  e) Bulunması halinde formen, ustabaşı veya usta,
  f) Çalışan temsilcisi, işyerinde birden çok çalışan temsilcisi olması halinde baş temsilci.
  http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/01/20130118-3.htm