1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Gece bekçisini bu hale getirdiler

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve efecan tarafından 2 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. efecan İSGforum Üyesi

  Gece bekçisini bu hale getirdiler

  Soymak için girdikleri fabrikada gece bekçisiyle karşılaşan 3 kişi, onu etkisiz hale getirmek için...

  Bursa'da bir fabrikaya giren maskeli ve silahlı üç kişi, tehdit ettikleri bekçiyi ellerinden ve ayaklarından bir sandalyeye bağlayıp etkisiz hale getirdikten sonra fabrikadaki kasayla kayıplara karıştı.
  Olay merkez Nilüfer ilçesi Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) Cevizli Caddesinde makine üreten bir fabrikada, sabaha karşı saat 03:00 da meydana geldi. İddiaya göre maskeli ve silahlı üç kişi, fabrikada bekçilik yapan Gül Ahmet Bağcı'yı (54) sandalyeye bağlayarak etkisiz hale getirdi. Fabrikanın odalarında aramalar yapan zanlılar, kasayla birlikte buldukları çekleri de alarak kayıplara karıştı.

  Fabrika soyulduktan yaklaşık olarak bir saat sonra, sandalyeye bağlı bir şekilde, güçlükle fabrikadan çıkan Bağcı, bağlı bulunduğu sandalyayle birlikte zıplaya zıplaya yan fabrikaya gelerek fabrikanın güvenlik görevlisinden yardım istedi. Bağcı'yı sandalyeye bağlı bir şekilde gören yan fabrikanın güvenlik görevlisi polis ekiplerine haber verdi. Polis, delillerin kaybolmaması için Bağcı'nın sandalyeden çözülmemesini istedi.
  Olay yerine gelen polis ekipleri yaşlı adamı sandalyeden çözdükten sonra, sorgusunu gerçekleştirdi. Oldukça korktuğu gözlenen yaşlı adam, olayın şokunu uzun süre üzerinden atamadı.
  Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

  02 Ağustos 2012
  kaynak:http://gundem.milliyet.com.tr/gece-...em/gundemdetay/02.08.2012/1575291/default.htm
 2. efecan İSGforum Üyesi

  Arkadaşlar işletmelerinizde risk analizi yaparken bu hususuda es geçmeyin..işletme iç ve dış güvenlik önlemlerinizi alın..bekçilerinizi genç ve eğitimli olanlarından seçiniz..bu hususta tatbikat ve eğitimleri es geçmeyiniz..kamera dahi önemlidir bu hususta..