1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Gel vatandaş gel..50 lira risk analizi :)

Konusu 'OSGB' forumundadır ve Mehmet MAKAR tarafından 15 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Elimize mail yoluyla ulaşan bu fotoğrafı haber niteliği taşıdı için yayınlıyoruz :):)

şimdi ben 2000 m2lik 30 cnc tezgahı bulunan ancak 6 çalışanı olan bir yeri bunlara göndereyim da 50 liraya yapsınlar :)
  2. Evranoss İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hangi ilde bu osgb?
  3. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Adres ve isim vermeyi uygun bulmuyorum o yüzden fotoda da sildim zaten!
  4. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    şaka gibi mi desem, yoksa sonuçlarını düşününce kabus mu desem bilemedim
  5. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ben diyecek bişe bulamadım...fırat'ı da çok severim :)

6. B-Hacer İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  7. H. Hüseyin Özsarıçoban İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2879
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    YDA İnşaat
  8. esrakaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yuhhh artık ne kadara yapayım dedim zornluluğun ilk çıktığı zaman dediler ki 3000tl acil durum eylem sağlık gözetim ve risk analizi için o rakamlardan bu rakamalara hem hafife alınmaması gereken önemli bir konu hemde bunu yapan Agrubu yada B grubu gözetimindeki OSGB ler .bu kadar mı hafife alınacak bu kadar mı sorumsuzluk gereken meslek ben artık bişey diyemiyorum sözün bittiği yer..ŞİDDETLİ KINIYORUM.artık bizde napacaksak odamı kuracaz yoksa teşklitalanacakmıyız yapalım sesimizi gür duyuralım çerez gibide uzmanlığı dağıtmaya başladılar artık buna dur demenin zamanı geldi KAZASIZ BELASIZ İYİ UMUTLU GÜNLER DİLEĞİYLE....
  9. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bi de zorunluluk 1 temmuz 2013 müşşş adamların daha mevzuattan haberi yok risk analizi zorunluluğu 1 ocak 2013 işverenler de okuyo bunu sahtekar biz oluyoruz
  10. Kemal Ev İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    EMK
    Arkadaşlar , bişeyi unutmayın. Ülkede alabildiğine bir enflasyon mevcut. Ekonomi sayfaları arasında yitip giden rakamlar değil sözünü ettiğim. Mühendis - öğretmen - sosyolog - psikolog - ve son zamanlarda da literatürümüze yeni eklenen İGU. Siz oda değil , odalar da oluştursanız , rakamların sınırlarını belirleyip yasalaştırsanız da , uygulamada mevcut resmi ve gayriresmi belge kuralını bitiremezsiniz. Resmi belegeleriniz yasal ücret sınırlarında düzenlenirken , para alış-verişiniz hep gayriresmi olacaktır. Güzel ülkemde yapılan bir uygulamadan örnek vericem : Bakanlık onaylı ve bakanlıkça düzenlenen seritifikaları dağıtan eğitim kurumları resmi belge üzerinde devletin belirlediği fiyattan eğitim bedeli tahsil ederken , gerçekte neredeyse üçte bir fiyatına bu işi yapmaktadırlar. Acı ama , ne yazık ki gerçek. İsteyen , güzel ülkemin güzel herhangi bir köşesinde bunu araştırıp öğrenebilir. Yine benim insanım yaratıcılığını gösterip " DEMOKRASİLERDE ÇARE TÜKENMEZ " özdeyişini üretmiştir.
  11. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    reklamdaki bayan mı yapıyormuş risk analizini :) serbest piyasa 50 TL
  12. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ÜZERİNE BİZDEN PARA ALACAKLAR.. GEÇENLERDE BİR FİRMAYLA KARŞILAŞTIM BENİM ZORLA 500 TL FİYAT VERDİĞM YERE ADAMLAR 100 TL METAL SEKTÖRÜ.....
  13. cagdas penezoglu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118146
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çağdaş Reçine Kimyevi ve Orman Ürünleri
    elimde 20 tane risk analizi var peşin veririm parasını gelsin yapsınlar :)
  14. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    HAKKETEN GÜZEL FİKİR.... hatta gecen arkadaşlarda ariyorlar 200 tane risk değerlendirme var50 den verse 150 kendine kalır :)) temiz para
  15. Aykut İNCE İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Torbali osgb. Izmir
  16. Emine Yazıcı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    20 TL YE YAPAN OSGB DE GÖRDÜK MALESEF :( AMA ANALİZİDE Bİ GÖRÜN NE ANALİZ :(
  17. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    kusmak istiyorum ama midem de boş ne kusacağım bilemiyorum
  18. berkaykorkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yaptıkları risk analizleri çok sallamasyon arkardaşlar.bi firma 50 tl ye risk analızi yaptırmıştı geçen denetlemeye geldiklerinde raporu kabul etmemişler.bu kadar ucuz fiyata ne beklersiniz adamların ellerinde hazır belgeler var kontrol yapıyo belgedeki yerlere tik atıp rapor diye veriyo
  19. Rıfat YILDIRIM İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ÇİM-PET Çevre Danışmanlık
    Peki Denetlemeler sonucunda herhangi bir ceza verildi mi?
  20. Halid Taş İSG Üyesi

• Asayiş Birimi
    • E-Bülten Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Serbest piyasada bunlar maalesef olacak. Devlet bir asgari ve azami tarife belirlese bile resmi olmadan yapılan analizlerde ve hizmetlerde maalesef bu kadar düşük ücretlerle karşılanılacak. Umarın bu riskli sektörde bu kadar ucuza insanlar kendilerini daha fazla riske atmazlar.