1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Gel vatandaş gel..50 lira risk analizi :)

Konusu 'OSGB' forumundadır ve Mehmet MAKAR tarafından 15 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. berkaykorkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

hayır herhangi bir ceza uygulanmadı fakat raporun tekrar yaptırılması için bi süre tanınmış
  2. Rıfat YILDIRIM İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ÇİM-PET Çevre Danışmanlık
    abi o zaman işveren gözüyle olaya bakacak olursak. 20 lira verip, incelemeye gelmeleri durumunda (uzak ihtimal) da gerekli yerlerle görüşmeyi düşünmesi çok normal. 20 liraya 50 liraya yapanlar bulundukça işini düzgün yapmaya çalışan iş güvenliği uzmanları için işler çıkmaza giriyor...
  3. berkaykorkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aynen öyle.bu fiyatlara bu işi yaparak risk almak saçmalık.ama işverenler isg uzmanlarıyla aylıklı olarak anlaşmaya başladıktan sonra asıl film başlıyıcak. busefer mahkemeler çoğalıcak içeri giren uzmanlar çoğalacak,odan sonra asıl bu işi bilen ve iyi yapanlar ayakta kalıcak
  4. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    iş güvenliği profesyonelleri diye bir kavram var dı
    artık yerini bakanlığın rehberlerine tik atarak kendi yapmış gibi göstererek işvereni kandıran uzman bile diyemiyeceğim şahıslar
    yani iş güvenliği tacirleri türedi
    sonumuz acep ne olur
  5. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Forumda isg tacirleri diye bir bölüm açıp bu şekilde iş yapmaya çalışanları teşhir edip kendi içimizde bir kara liste oluşturarak kamuoyuna sunsak mı acaba :) Erkan Dündar - Fatih Özcan
  6. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    ama şöyle bir durum var
    aynı işyerine ben bir günümü harcayarak risk analizi hazırlayacağım için örn 500 tl fiyat veriyorum,
    o malum şahıslar 100 tl ye yaparım diyerek bakanlığın rehberini çıktı alıp 10 dakikada tik atıyorlar altına da fatura kesip iliştiriyorlar,
    işveren gözüyle bakarsak o arkadaşlar iş güvenliği uzmanı oluyor, biz ise aradaki fiyat farkına baktığımız zaman dolandırıcı gibi görülüyoruz
    sonuç olarak risk analizi var mı var böyle bir durumda bırakın teşhir etmeyi

ıslayıp ıslayıp döveceksin
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 15 Temmuz 2013 ---
    ark-blbl-mazlumu-getirin_6856659-2870_640x360.jpg

Ekli Dosyalar:

7. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    ucuz etin suyu kara olur diye bir deyim var, işverenler buna dikkat etmeli.
  8. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar bazı adamlar sektörlere göre düzenlenmiş hazır analizleri alıp 2-3 satır ekleme ve çıkarmalarla, adres ve ünvan yerlerini kartvizit üzerinden doğru doldurarak işverene veriyor. İş yeri görmeden risk analizi yapanlar var..Yaptıkları işe 50 tl fazla bile.
  9. Cansu Söztanacı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Neden ismi sildiniz ki? adamlar zaten kendi reklamını yapmak istiyormuş. Bizde bilelim isimce kimlermiş bunlar.
  10. Turgut Pınar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    21507
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Gecen gun bir telefon geldi risk analizi yaptirmak isteyen 4 calisani olan bir isletme.islerim yogun oldugu icin 3 gun sonra isletmeye gittim.Denetim yapmadan once bana 3 sayfa olan bir risk analiz raporu gosterdi.Bu gecerlimi diye sordu.Beni onun isletmesine yakin bir firma onermis hatta o firma benim 34 sayfadan olusan risk analizi ve acil eylem planimi gostermis dalga gecmis.Neyse meslektasimim raporunun gecerli oldugunu ancak bazi eklemeler yapilabilir dedim.raporda dusme karsinda lehva temini,gurultu kkd kullanimi ve elektrik tesisatin ehli kisi tarafindan kontrolu.3 satir ve kursun kalenle doldurmus.Ve ordan ciktim.Dun aradi icine sinmedigini yeniden yapmami istedi.İzmir de piyasa boyle.Bir siteye fiyat verdim 2000 tl kabul etmediler.daha sonra arayip 150 tlye yaptirdiklarini soylediler.Ayda 6 ya yakin yer bana yetiyor.Asla verdigim fiyattan dusmedim umarim boyle devam ederim
  11. emregee İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    hepimiz osgb-isis turkey
    antalyada bulunan esnaf odalarından bir tanesi ihale ve katakulli sonucu ADANA'DAN (osgb komşu olmayan ile nasıl hizmet verebildiyse) bir osgb ile anlaşıp 200 tl fiyat karşılığı iş yerine hiç uğramadan risk analizi ve sertifikalarını teslim etti... firmanın bu işten 100 liradan fazla almadığını var sayarsak güzel iş...
  12. Cavit Yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    oha ıstersen ısg uzman gorevlerınıde al 50 lıraya
    bır atasozu vardır ucuz etın yahnisi bol olur dıye ona benzemıs
  13. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ne hallere düşürdüler...
  14. Çağlar Orhan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    3413
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bu hallere düşüren osgb utanmalı... ticari amaçları doğrultusunda iş konumu ne hallere gelecek
  15. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    50 tl biraz fazla olmuş sanki.. 50 tl ye 5 tl den 10 atlet veya 5 tl den 5 atlet 3tl den 8 don alınır.. 1 tl de kalır.. o da çay parası... Yanlış anlamayın.. bu söylediklerim cezaevine giderken alınacak olanlardan birkaçı.. Çorabını mendilini daha saymadım tabi... :))
  16. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Arkadaşlar bu işin başı,osgbler kazanıyor;uzmanlar az da olsa kazanıyor.Bir de bu işin sonu var 2. perde! ne yazık ki uzman arkadaşların başını yakacak.İnşallah olmaz ama inanın bu risk analizi denilen iş çok RİSK' li.
  17. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    OSGB'lerin arasında okuduğum ve duyduğum kadarıyla etik dışı müşteri kapma yarışı var. İşyeri hekimlerine, iş güvenliği uzmanlarına yakışmıyor.

18. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    bu adamla görüştüm torbalıda aynı zamanda bir partinin yönetiminde sosyal demokrat denebilecek bir partinin hemde. 50 liraya neden yapıyosun dedim. tatmin edici bir cevap alamadım...
  19. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Verseydi de;
    Amacımız kar değil. Amacımız vatandaşa hizmet. Biz bunun için varız. Vatandaş para harcamamalı vb. vb.