1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Genç inşaat mühendisi hayatını kaybetti

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Murat K. tarafından 10 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Murat K. İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47856
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Üsküdar Ünalan Yaşam Merkezi ve Gözlem Evi inşaatının mühendisi, yaklaşık 30 metreden düşerek yaşamını yitirdi. Yağmur suyu ile dolu alana düşen 23 yaşındaki Ünal Sarış Coşkun, itfaiye ve sağlık ekiplerinin yarım saat süren çalışması sonucu düştüğü yerden çıkarıldı. Ancak ambulansla hastaneye götürülürken hayatını kaybetti.
    Olay, saat 14.00 sıralarında Ünalan Mahallesi, Ünalan Caddesi üzerinde devam eden "Ünalan Yaşam Merkezi ve Gözlem Evi" inşaatında meydana geldi. İnşaatta mühendis olarak görev yapan Ünal Barış Coşkun (23), işçiler beton dökümü yaptığı sırada, dengesini kaybederek, 5. kattan inşaatın duvarı ile istinat duvarının arasındaki çukura düştü. Genç mühendisin aşağıya düştüğünü gören işçiler, durumu itfaiyeye ve sağlık ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler Ünal Barış Coşkun'u kurtarmak için seferber oldu. Bir itfaiye eri, vinç yardımıyla Coşkun'un düştüğü yere indi. Sağlık ekipleri de müdahale için olay yerinde hazır bulundu.

KURTARMA ÇALIŞMALARI SIRASINDA BETON DÖKÜMÜNE DEVAM EDİLDİ

İtfaiye ve sağlık ekiplerinin kurtarma çalışmaları sırasında diğer işçilerin beton döküm çalışmalarına devam ettiği görüldü. Yaklaşık yarım saat süren çalışmalar sonucunda, aşağıya inen itfaiye eri Ünal Barış Coşkun'u yukarıya çıkardı. Ambulansa konulan Coşkun, hastaneye götüldüğü sırada yolda hayatını kaybetti. Görgü tanıkları, genç adamın dengesini kaybederek aşağıya düştüğünü söylediler.

KISA SÜRE ÖNCE MEZUN OLMUŞ

Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden kısa bir süre önce mezun olan Coşkun'un ölümü, inşaat alanında şok etkisi yarattı. Coşkun ile birlikte çalışan işçiler gözyaşı döktü.
    Kazayla ilgili polis ve cumhuriyet savcılığı soruşturma başlatırken, firma yetkileri ifade için polis merkezine götürüldü.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25979575.asp

Hayatını kaybeden mühendis arkadaşa Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerim.

Ekli Dosyalar:

• haber.jpg
      haber.jpg
      Dosya Boyutu:
      28,6 KB
      Görüntüleme:
      6.033
  2. BarisSelcuk75 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    54406
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Yeniada osgb
    İşte insana verilen değer. Adam beton dökümüne devam ediyor arkadaş. Nasıl bir vicdan fukaralığıdır bu ya... Ben de inşaat mühendisiyim. Maalesef bana da böyle bir şey olsa bu şekilde mi davranılır bilemiyorum... Yazık... Allah rahmet eylesin. Ailesine de sabır versin.
  3. FEYZA UYSAL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    88043
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Allah rahmet eylesin, ailesine sabırlar versin. Çok üzüldüm :(((
  4. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Allah rahmet eylesin. Allah ailesine sabır versin.
    Videoyu izledim. Korkuluk yok, güvenlik ağı yok. Maalesef iş güvenliği kurallarına uyulmuyan bir inşaat olduğu anlaşılıyor.
    Devlet bu kanunu böyle olayları seyretmek içinmi çıkardı? 1 ocaktan beri kaçıncı ölüm haberi bu!
  5. yaşarsalur İSGforum Üyesi

6. Yalçın CEYLAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92080
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
  7. yaşarsalur İSGforum Üyesi

Üsküdar Ünalan Yaşam Merkezi ve Gözlem Evi inşaatının mühendisi, yaklaşık 30 metreden düşerek yaşamını yitirdi. Yağmur suyu ile dolu alana düşen 23 yaşındaki Ünal Sarış Coşkun, itfaiye ve sağlık ekiplerinin yarım saat süren çalışması sonucu düştüğü yerden çıkarıldı. Ancak ambulansla hastaneye götürülürken hayatını kaybetti.

"YAŞAM MERKEZİ" İNŞAATINDA YAŞAMINI YİTİRDİ

Olay, saat 14.00 sıralarında Ünalan Mahallesi, Ünalan Caddesi üzerinde devam eden "Ünalan Yaşam Merkezi ve Gözlem Evi" inşaatında meydana geldi. İnşaatta mühendis olarak görev yapan Ünal Barış Coşkun (23), işçiler beton dökümü yaptığı sırada, dengesini kaybederek, 5. kattan inşaatın duvarı ile istinat duvarının arasındaki çukura düştü. Genç mühendisin aşağıya düştüğünü gören işçiler, durumu itfaiyeye ve sağlık ekiplerine haberverdi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler Ünal Barış Coşkun'u kurtarmak için seferber oldu. Bir itfaiye eri, vinç yardımıyla Coşkun'un düştüğü yere indi. Sağlık ekipleri de müdahale için olay yerinde hazır bulundu.

KURTARMA ÇALIŞMALARI SIRASINDA BETON DÖKÜMÜNE DEVAM EDİLDİ

İtfaiye ve sağlık ekiplerinin kurtarma çalışmaları sırasında diğer işçilerin beton döküm çalışmalarına devam ettiği görüldü. Yaklaşık yarım saat süren çalışmalar sonucunda, aşağıya inen itfaiye eri Ünal Barış Coşkun'u yukarıya çıkardı. Ambulansa konulan Coşkun, hastaneye götüldüğü sırada yolda hayatını kaybetti. Görgü tanıkları, genç adamın dengesini kaybederek aşağıya düştüğünü söylediler.

KISA SÜRE ÖNCE MEZUN OLMUŞ

Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden kısa bir süre önce mezun olan Coşkun'un ölümü, inşaat alanında şok etkisi yarattı. Coşkun ile birlikte çalışan işçiler gözyaşı döktü.
    Kazayla ilgili polis ve cumhuriyet savcılığı soruşturma başlatırken, firma yetkileri ifade için polis merkezine götürüldü.
  8. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bu konunun kategorisi burası mı şimdi niye benim sistemlerimi bozuyorsunuz.Bıktım konu taşımaktan özellikle yaşar senin alakasız yerlere konu açmandan bıktım.
  9. yaşarsalur İSGforum Üyesi

o zaman eğitim ver bana form yöneticisi miyim ben nereden bileyim boş boş konuşuyosun ya bide fırça atmaya çalışıyosun sen git fırçayı başkasına at senin babanın uşağı yok çok istemiyosan engellersin beni bak bakalım yaşarın üyeliği ne zamandan beri var sen eskilere böyle davranırsan bu formdan cacık olmaz bilgiyi alan kaçar tabi anlayana laf anlatırız o da ayrı iyi günler ne bu mesaja cevap ver nede benim yazdıklarıma he istersende sil engellle farketmez bu da senin mantığını gösterir see u later..........
  10. Ali Ünal İSGforum Üyesi

:)