1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Genel ve sertifikalı ilkyardım eğitimleri

Konusu 'Sağlık Eğitimleri ve Sunumlar' forumundadır ve Gizem Bir tarafından 24 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. Gizem Bir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İşyerinde 2 tip ilkyardım eğitimi vermek gerekiyor sanırım,
    işyerinize ait ilkyardım merkeziniz varsa ya da dışardan sertifikalı eğitim,
    bir de eğitim konuları içinde yeralan genel ilkyardım eğitimi ,
    Doğru bilgi midir ?yoksa 2. tür genel eğitim şart değil midir
  2. menot İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İki ayrı yönetmeliğe istinaden alınması zorunlu olan bu eğitimler farklı konumdadırlar. Herhangi birinin tamamlanmış olması diğer eğitimin zorunluluğunu ortadan kaldırmaz.

ÇALIŞANLARIN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNİN USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK Ek'inde "Sağlık Konuları" altında yazılı bulunan "İlkyardım" eğitimi işyerinde görevli işyeri hekimi tarafından veya bu eğitimi vermeye yetkili kurumlarca sağlanabilir. Eğitimi verebilecek kişi ve kuruluşlar ilgili yönetmeliğin 13. maddesinde yazmaktadır.

İLKYARDIM YÖNETMELİĞİ kapsamında belirli sayıda çalışana verilmesi gereken “Temel İlkyardım Eğitimi”nin nasıl düzenleneceği yine bu yönetmelikte yazılıdır. Eğitimi verebilecek kuruluşlar yönetmeliğin 5. maddesinde yazmaktadır.
  3. Gizem Bir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tesekkurler