1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Gerekli önlemleri almayan maden ocakları kapanacak

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 4 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Haber Tarihi: 04.06.2013 13:02​

  - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından başlatılan 81 ilde yapılan “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Semineri” bugün Giresun’da yapıldı.

  haber.jpg


  Seminerin açılış konuşmasını yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Düvenliği Daire Başkanlığı Piyasa Gözetim ve Denetim Daire Başkanı Sedat Yenidünya, "Hiçbir maden insan hayatından değerli değil. Yeterli önlemleri almayan maden ocakları kapanacak ve çalışmaları durdurulacak" dedi.

  Madenlerin yüksek riskli, çok tehlikeli sınıfta yer alan iş kazalarının sıkça görüldüğü bir iş sahası olduğunu kaydeden Yenidünya "Onun paralelinde maden ne kadar değerli olursa, ne kadar kapasitesi yüksek bir maden olursa olsun orda ki bir insanımızın canından değerli değil. Eğer gerekli önlemleri almamışsa, risk teşkil ediyorsa o maden kapanacak, durdurulacak. Bu kanunun getirdiği yükümlülükler gereği eğer bu önlemleri almıyorsa kapanacak” diye konuştu.

  Dün Samsun’da bir fabrika binasının bir kat atmak için başlattığı çalışmada yaşanan göçükte iki çalışanın hayatını kaybetmesini değerlendiren Yenidünya ”Bir kat değil, 111 kat atılsa da çalışanımızın bırakın canını, bir serçe parmağını bile karşılamaz. Bu kanunun getirdikleri, riskleri öngörmeye, provatif bir yaklaşım getiriyor. Sadece riskleri değil önlemeye eğer önleyemiyorsan iş yerini kapatmaya kadar öngörüler getiriyor. Bizim beklentimiz uzun vadede sadece çalışanlarda değil tüm toplumda bu kültürün gelişmesi” şeklinde konuştu.

  Yoğun bir katılım altında gerçekleşen seminere Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, bazı ilçe kaymakamları ve işverenler, çalışanlar ve ilgili kişiler katıldı.
  İHA​


 2. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  16875
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  İstanbul Destek OSGB
  Yenidünya "Onun paralelinde maden ne kadar değerli olursa, ne kadar kapasitesi yüksek bir maden olursa olsun orda ki bir insanımızın canından değerli değil. Eğer gerekli önlemleri almamışsa, risk teşkil ediyorsa o maden kapanacak, durdurulacak. Bu kanunun getirdiği yükümlülükler gereği eğer bu önlemleri almıyorsa kapanacak” diye konuştu. Bu Cümleyi unutmayalım
 3. Alper SOYDAN İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Otokoç Otomotiv Tic. A.Ş.
  Bu tarz toplantıların yapılmasından ziyade bunu çalışanlara ve işverenlere aktararak eyleme geçmeleri ve elle tutulur gözle görülür gelişmeler sağlamalarıdır.