1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Geri dönüşüm şirketine temel eğtim lokal konu başlıkları?

Konusu 'İşletmelerde Eğitim ve İletişim' forumundadır ve CanerÖZDEMİR tarafından 28 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. CanerÖZDEMİR İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    51077
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    geri dönüşüm şirketine temel eğtimde anlatılması gereken konu başlıkları hakkında bilgi verebilir misiniz?
  2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    İSG alanındaki eğitimler hususunda
    "Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimlerinin Usül ve Esasları Hakkında Yönetmelik"in
    6. Maddesinde belirtildiği üzere EK-1 ' de bu konular açıkça dile getirilmiştir.
    Aradığınız özel bir bilgi değilse sorudan ben bunu anladım.
    Fakat bir tarafım da
    "Acaba eğitim vereceğim şirketin faaliyet alanına göre bu konuların hangisinden daha fazla bahsederek, işin önemine vurgu yapayım?" demek istediğinizi anlamak istiyor.
    Konuyu daha ayrıntılı şekilde sorarsanız sanırım yardımcı olabiliriz.
    saygılar.
  3. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    Sait Beyin dediği gibi yönetmelikte geçen konular ile geri dönüşüm tesislerindeki tehlike ve riskleri içeren (iş kazaları ve meslek hastalıklarına neden olabilecek) konularda da eğitim verilmeli
  4. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yani eğitimden önce risk analizi yaparak eğitim konularını daha detaylı belirlemek mümkün.
  5. CanerÖZDEMİR İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    51077
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sait Bey 'Acaba eğitim vereceğim şirketin faaliyet alanına göre bu konuların hangisinden daha fazla bahsederek, işin önemine vurgu yapayım? ' tam olarak bu sorunun cevabı hakkında bilgiye ihtiyacım var. şu anda isg temel eğitimi, yangın ve kişisel hijyen konularında sunum hazırladım ek olarak verebileceğim düşünemediğim başka bir başlık var mı ? ve ayrıca kullandıkları bir pres makinasi var ,kağıtları kalıp şeklinde çıkaran, onun içinde anlatmam gereken şeyler olacak ancak kaynak bulmada sıkıntı çekiyorum.
  6. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Tabiki de işin içeriğini siz daha iyi bilmektesiniz sayın @CanerÖZDEMİR
    Ben sadece düşündüğüm bir işletme olursa özellikle üzerinde duracağım konular;

Genel Konular başlığı altından
    *işyeri temizliği ve düzeni,

Sağlık Kularındaki eğitimlerden
    *Hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması,
    *Biyolojik ve psikososyal risk etmenleri,

Teknik Konu Eğitimlerinden;
    *Kimyasal, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri
    *Elle kaldırma ve taşıma
    *Parlama, patlama, yangın ve yangından korunma konularının özellikle üzerinde dururdum.
    Sanırım çalışanların faaliyet alanı daha çok bunlara uymakta. Ona göre sunumlarımızı güncellerdim.

Bu konuda kendi reklamımızı da yapmış olalım. Sitemizdeki ISGforum::Sunum bu konuda gerçekten mükemmel bir kütüphane. İstediğiniz ana konu altından eğitim için hazır sunumlarımızı alıp kendi işyerinize uygun hale getirerek eğitimlerinizi rahatlıkla ve anlaşılır şekilde verebilirsiniz.

Bu konuda da yardımcı olabileceğimiz bir şey olursa yardım da edebiliriz.

Saygılarımla.
  7. CanerÖZDEMİR İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    51077
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çok teşekkür ederim Sait Bey,
    Sayglarımla