1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Hacker'ın çaldığı paradan banka sorumlu

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Fatma Kocaer tarafından 6 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Konya
  Sertifika Numarası:
  13436
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Bilgisayar korsanlarının internet şifresini kırarak hesabından para çaldığı kişinin, bankaya açtığı tazminat davasını reddeden yerel mahkeme kararı Yargıtay'dan döndü
  Yargıtay, bilgisayar korsanları tarafından internet şifresi çalınarak hesabından para çekilen kişinin, bankaya açtığı tazminat davasını reddeden yerel mahkeme kararını bozdu. Yerelmahkemenin, 'Şifrenin muhafazası ve her türlü riski müşteriye aittir' hükmünü içeren sözleşmeyi gerekçe göstererek, bankanın sorumlu olmadığı yönündeki kararı geçerli sayılmadı.

  BANKAYA TAZMİNAT DAVASI

  İstanbul' da İ.K. isimli kişi, hesabı bulunan bankanın internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanmak için tek taraflı hazırlanan elektronik işlem hizmetleri sözleşmesini imzaladı. Bankanın verdiği şifreyle işlemlerini yapan İ.K, bankadan gelen telefonla, hesabındaki 135 bin liranın başka bankalara havale edildiğini ve bunun 39 bin lirasının çekildiğini öğrendi. İ.K, işlemin kendi bilgisayarından yapılmadığı, banka tarafından işlem öncesinde telefonla bilgi verilmediği gerekçeleriyle bankaya tazminat davası açtı.

  DAVANIN REDDİNİ İSTEDİ

  Davalı banka avukatı, davacı ile banka arasındaki sözleşmede, şifrenin başkalarının eline geçmesinden kişinin sorumlu olacağının kabul edildiğini belirterek davanın reddini istedi. İstanbul 28. Asliye Ticaret Mahkemesi, müşteri şifresinin banka sisteminden çalınmadığı yönündeki bilirkişi incelemesi doğrultusunda davayı reddetti. Kararın temyiz edilmesi üzerine dosyayı görüşen Yargıtay 11. Hukuk Dairesi ise, yerel mahkemenin kararını bozdu.(alıntı)

  kaynak:http://www.siyahgazete.com/hackerin-caldigi-paradan-banka-sorumlu-11616h.htm