1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Haddehanelerde risk analizi

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Mehmet Ali tarafından 30 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Mehmet Ali İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar, haddehanelerde iş güvenliği notu ve risk analizi dökümanı var mı? Yardımcı olur musunuz?
  2. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ALİ BEY HANGİ HADDEHANEDE ÇALIŞIYORSUNUZ VE HADDEHANEDE NETÜR İŞLEMLER YAPILIYOR?
  3. Mehmet Ali İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Haddehanede çalışmıyorum. Haddehane akrabaların benden risk analizi yapmamı ve erğitim vermemi istediler. Haddehanede inşaat demiri, balkon demirleri, düz lama vb. malzemeler üretilmektedir. (sıcak demir şekillendirme..)
  4. hseyin_kimya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ben sivas demirçelikte 3.5 yıl görev yaptım.talimatlar olacak bende.bir bakayım.bulunca buraya yüklerim.cd halindeydi 2 yıl oldu ayrılalı.bakalım bulabilirim umarım...talimatlar içerisinden süzme yaparsın.fakat 100 lerce talimat var.haberin olsun.tüm hadeyimi istiyorsun elektrik mekanil lab falan yoksa sadece plastik şekil vermeyimi.bu arada bizim hadde nervürlü ve nervürsüz ( kangal ) yapı çeliği üzerineydi.sen hangi haddeleme türünü istiyorsun.profil var sac var köşebent vs.bunlar bende yok.iyi çalışmalara....
  5. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hüseyin bey vallahi elinizde olanlardan aydınlanacağımı düşünüyorum
  6. hseyin_kimya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    cd yi buldum fakat çizik kurtarmaya çalışıyoruz başarırsak paylaşacağım...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 2 Nisan 2013 ---
    bu işlerden anlayan bir arkadaştan yardım istedim onarmaya çalışıyor...umarım ki başarır...
  7. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sabırsızlıkla bekliyorum
  8. Ali Olgun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119511
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Netelsan Elektrik Elektronik AŞ.

durum nedir kurtarabildiniz mi ??
  9. Recep Öncevarlık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Haddehane zor iş.
    Bence o sektörde çalışanın yapması gereken bir değerlendirme.
    Eğer hiç çalışmadıysanız çok zorlanırsınız.
    Gözden kaçıracağınız çok riskler olacaktır.
    Kolay bir proses değilidir.
    Yaparken yanınızda işi iyi bilen bir kişinin olmasında fayda var.
  10. Ali Olgun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119511
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Netelsan Elektrik Elektronik AŞ.
    akıL veren çok da bir belge payLaşan yok :D
  11. Recep Öncevarlık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Lafın banaysa söyleyeyim öyle belgeler bende yok.
    Fotografından genç bir arkadaşımız olduğunu görüyorum ve seni uyarmak için cevap vermiştim.
    Türkiye'de ve çevre ülkelerde bir çok haddehanelerde devreye alma çalışmalarım oldu.
    Bu çalışmalarda ölüm ve yaralanma ile sonuçlanan kazalarda gördüm.
    Haddehane zaten ağır sanayi olarak geçer.
    Sonuçta oralarında bir iş güvenliği çalışmaları olacak.
    Tecrüben varsa yaparsın, yoksa tekrar düşünmeni tavsiye ederim.
  12. cagdas penezoglu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118146
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çağdaş Reçine Kimyevi ve Orman Ürünleri
    arkadaşlar sonuç olarak alüminyum haddehane risk analiz örneği yokmu elimizde