1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Hakkımda görevi ihmal disiplin soruşturması açıldı

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve Alper Güler tarafından 20 Mart 2019 başlatılmıştır.

1. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Merhabalar 2013 yılından bu yana bir ilçe belediyesinde iş güvenliği uzmanı olarak görev yapmaktayım. mühendis kadrosundayım. defalarca kamu personeline yapılması gereken ek ödemeyi talep eden dilekçeler yazdım fakat her seferinde reddedildi. İş güvenliği uzmanlığı görevimden ayrılmak istediğime dair de 2 kez dilekçe verdim fakat ısrarla ve baskı ile göreve devam etmem istendi en son 2019 şubat ayında yine ek ödeme için dilekçe verdim yine kabul edilmedi. bende tekrar görevi bırakacağımı bildiren dilekçe yazacaktım ki isg katip üzerinden zaten bakanlık görevlendirmemi iptal etmiş sertifikamı vize yaptırmadığım için. Bu sefer de sertifikamı vize yaptırmadığım için dün itibariyle görevi ihmal gerekçesiyle hakkımda disiplin soruşturması açıldı. Ekonomik olarak faydalanamadığım bir göreve istemediğim halde devam edebilmek için cebimden para yatırıp vize yaptıracak değildim heralde. Özellikle kamu personeli arkadaşlara benzer durumlarla karşılaşmamaları için bu durumu paylaşmak istedim
  2. NeoCrown İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Teşekkürler bilgilendirme için. Ayrıca geçmiş olsun. Ancak İSG görevlendirmeleri memurun muvafakati ile yapılır. Gönüllülük esas yani.
  3. zceritoglu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sözleşmeniz iş yerinizde görevli işçi personele yönelik ise para alırsınız, ancak memur personel ise ödeme mümkün değil. Ayrıca ödemelere yönelik BÜMKO'nun benzer kamu kuruluşlarındaki görevlendirmeler için görüş yazısı da var. Şayet görevlendirmeler işçi personel için ise hukuki olarak geçmişe dönük ödemelerinizi alabilirsiniz.
  4. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    evet hocam görevlendirmem 4857 ye tabi personel için
  5. zceritoglu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    BUMKO'nun vermiş olduğu görüş yazısı işinize yarar diye düşünüyorum. Kurumumuzda asıl işinizin yanında iş güvenliği uzmanlığı yaptırılıyorsa ödemenin yapılması gerekiyor. Hukuki yollardan hakkınız olan ödemeyi talep edebilirsiniz. Eki Görüntüle 9195,isyeri-hekim-uzman.pdf