1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Hala iş bulamadık

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve aykutcengiz tarafından 9 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Çok öyle olmaz. sınavlar önce yılda bire sonra 5 yılda 14e düşer. Okulları açılınca oradan mezun olanlar dışındakilere bu kapı kapanır.
  2. dogan7 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    zaten sizin dediğiniz olana kadar doyuma ulaşır. 1 hafta önce kursa gittim adım atıcak yer yokdu herkes kayıt yaptırıyordu yani 1-2 sene içinde yeteri kadar uzman olur
  3. pm_elif İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    zaten yeterınce umutusuzum bu yazılanları gorunce dahada umutsuzluga kapılıyorum yıllarca emek var ugraş cabala yetmezmıs gıbı uzerıne sınavlar sınavlar paralar emekler sonra hüsran ...
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Umutsuz olacak bir durum yok. Gönlünüzü ferah tutun.
  5. Selim Gündoğan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ee sonuç İstanbul da iş var mı piyasa nasıl :(
  6. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    çevren varsa var tabi ki
  7. Selim Gündoğan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hiç kendi mesleğini yaptın mı peki ?
    Ben şuan kendi mesleğimi yapıyorum geçiş yapsam mı diye tereddüt içerisindeyim ?
  8. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bu soru bana ise ,
    Kendi mesleğimi yapıyorum. uzmanlığı ise belge çalışsın diye kısmi süreli yapıyorum.
    Uzmanlığa geçmeyi düşünmüyorum
  9. Selim Gündoğan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Daha önce bunu düşündüm fakat tam zamanlı çalıştığım için yasal olarak bunun mümkün olmadığını söylediler ?
    Böyle bir şey var mı ?
    Çünkü ben hafta sonu çalışmıyorum, dediğiniz gibi kısmi süreli sadece cumartesi günleri ilgilenebilirim.
  10. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    217-180=37 saat müsaade ediyorlar.
    ben sadece 17 saatini kullanıyorum. bana da yeterli geliyor
  11. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Sadece cumartesi çalışcağınız, örneğin Risk değerlerdirmesi yapacağınız vs. iş bulabilirsiniz.

Yada kendi iş yerinde bu işi yaparsınız.

Ama mühendis olarak mutluysanız bu işe bulaşmayın derim.

12. yok öyle birşey..yapan canavarlar gibi çalışıyor, arkadaşımla konuştum 3 saat önce bu durumlardan konu açtım, bilmiyorlar, olayın içine girmeden karamsarlık yapılmaması gerektiği önerisini yaptı, yönelttim ona;"uzmanlık yapanlar da bulunuyor karamsarlık yapanlar arasında".cevabı;" onlar "A+ olsa da başaramazlar"
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 10 Eylül 2013 ---

kendi yüreğine iradene sor o şekilde davran..yaşınız çok genç çok ilerleme avantajınız var fakat cesaret edin,kendinize güvenin..
  13. pm_elif İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Allah herkesın gonlune gore versın herkesın yolu acık olsun ınsallah kımseyıde işssızlıkle sınamasın:)
  14. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bu tarzda bir türkiye tarzı. İstiyorki ben bir mesleği edinince, üniversiteyi bitirince devlet bana hemen iş bulsun. Ama böyle bir şey dünyada yok. O mesleği edinmek, o üniversiteyi bitirmek yetmez. Başka beceriler, yetenekler, yabancı dil, yüksek lisans, genel kültür, yönecilik. liderlik vavsıfları vb gerekiyor.

Bunu böyle kabul etmek gerekiyor.
  15. pm_elif İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Acıkcası kamu dıye bır takıntım yok zaten alan olarakta kamuda ıstıhdamım cok mevcut degıl kendını gelıstırme konusuna gelınce elımden gelenın fazlasını yaptıgıma daır tekbır suphem yok bazen şans ta bır faktor unutmayın derım;)

16. insanın hayatta engel olamayacağı iki unsur var..birisi ölmemek..bir diğeri ise şudur; insanoğlu kararlarının doğru olup olmadığı konusunda emin olamaz, hiçbir insan isteklerini iradesi doğrultusunda bilinçli olarak seçemez, istediği şeyin doğru olduğuna inandığı için bu yönde ilerler...ve insanın bundan başka mantıklı bir seçeneği olamaz.....onun için; insanın yönlenmesine kendi iradesi karar kılmalı , başka fikirler değil!
  17. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Evet ama şans elimizde değil.. herşeyi yapalım gelirse gelir.. gelmezse de canı sağolsun :)
  18. pm_elif İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    herkese bol sanslar o zaman tskkr ederm;)
  19. Selim Gündoğan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Aslında iş yerimde bu konuyla ilgili sıkıntı yaşadım. Tecrübesiz olduğum için osgb tercih ettiler.
    O zaman Az tehlikeli 50-80 kişilik bir firmada çalışabilirim değil mi ?
    Sigortam her iki firmada da olursa sıkıntı yaşar mıyım peki ?
  20. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Yaşamazsınız