1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Hala iş bulamadık

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve aykutcengiz tarafından 9 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    Koray Bey sanırım anlaşmak zorunda değiliz. Bu benim düşüncem. Sizin düşüncelerinize de saygı duyuyorum. Size göre yanlış olabilir. Ama farklı örnekler verip konuyu uzatıyoruz. verdiğiniz örneklere itirazım yok. Örnek olarak doğrudurlar. Ama benim tezimi çürütmüyorlar.. Yada ben öyle sanıyorum :) Sizin verdiğiniz örnekler ticari örnekler.. Tüketim toplumlarına ait örnekler.. Talep var, dolayısıyla arz ediyorlar. İş güvenliği uzmanlığına talep ne zaman olur? Güvensiz iş ortamlarında olur. Bakın devletin politikalarından bahsetmiyorum. Bir kağıt parçasını hazırlamak için bir diploma numarasının olması gerektiğinden de bahsetmiyorum.
    Bende şöyle diyeyim o zaman konuyu dağıtmamak adına.. Herkes işini en güvenli şekilde yapıyor. Bunu yaparken kursa falan gitmiyor.. Tamamen kendi korumak işverenini zarar uğratmamak için yapıyor. iş ilerliyor. İşverenin güvenlik bilinci yüksek.. gereken tüm önlemleri alıyor. tehlikeleri KKD ye bırakmıyor. tehlikeleri kaynağında çözüyor... Böyle bir durumda herkes belgeli iş güvenliği uzmanı olmaya çalışır mı? Adamın zaten yaptığı bir işi var. zaten adam iş güvenliği uzmanı :)
    Benim tezim felsefi bir düşünce..
    Farklı tellerden çalıyoruz :) Sağlık olsun.. Saygılar..
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Evet işte bende onu diyorum. 20 sene önce abest güvensiz bir madde değildi. Neredeyse hayatın her alanında kullanılıyordu. 100 sene önce imadende %10 ölüm, o madeni güvenli yapmaya yeterdi. Gelecekte milyonda bir risk için dehşet bu insan çalışmaz diyeceğiz.

30 sene önce titreşimsiz bilgisayar ekranı yoktu. Kimse yahu bu benim gözümü bozar demiyordu.

Şu an bilgisayar ekranındaki radyonu sorun etmiyoruz ama belki 10 sene sonra bunla nasıl çalışabilmiş insanlar diyeceğiz.

Her gün yeni bir ürün piyasaya sürülüyor. Bunların risklerini araştırmak tedbirlerini almak gerekiyor. Bu bilimin ve bilimin uygulayıcısı uzmanın işi. Bilim sonsuz ise, üterim sonsuz ise işgüvenliği de sonsuzdur.
  3. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    Sanırım Aynı dili farklı şivelerle konuşuyoruz :) Haklısınız.. "iş güvenliği sonsuzdur"
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Neyse anlaştık sonunda. Dünyada zaten her yıl yeni meslek hastalıkları keşfedilip listeye ekleniyor. Pek çok yeni madde de zararlı kapsamına alıınıyor yada constrasyonları düşüyor.

Güneş enerjisi zararsız sanırdık, güneş panelleri inanılmaz oranda zehirli madde içeriyormuş.
  5. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
  6. fyaman İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar istanbul avrupa yakasında bir osgb bünyesinde
    verilen adreslere gidilerek risk analizi ve acil eylem planı ve iş güvenliği eğitimi hizmeti verebilecek iş güvenliği uzmanı arkadaşlarına ihtiyacımız var
    not : aracı olan arkadaşlar tercih sebebidir
    irtibat tel 0554 361 77 70