1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Hastahanede iş güvenliği uzmanlığı

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Mehmet Mete tarafından 25 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Merhaba arkadaşlar,

Hastahanede risk analizi için nelere dikkat etmek gerekir? Kullanılan cihazlardan nelere özellikle dikkat etmek gerekir? Ne gibi yol çizilmesi gerekir risk analizi için? Hastahane için hazırlanmış check list' ler var mıdır elinizde? ve en son olarak bildiğiniz gibi hastahaneler çok tehlikeli sınıfta yer almakta 16 saatlik eğitimde hangi konulara ağırlık verilmelidir? Hastahaneler için hazırlanmış örnek eğitim slaytlarını paylaşabilecek arkadaşlar var mıdır? Şimdiden teşekkürler.
  2. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İNTERNETTEN ARAŞTIRDIĞINDA ALTERNATİF BULABİLİRSİN BEN 5 DK DA BUNLARI BULDUM, GÜZEL ÖRNEKLER
    ÇOK GENİŞ BİR KONU
    BULAŞICI HASTALIKLAR,
    ERGONOMİK SORUNLAR,
    HASTA SALDIRILARI,PSİKOLOJIK ETMENLER
    KİMYASALLAR,
    RADYOAKTİVİTE DOZAJLARI
    GÜRÜLTÜ,
    TOZ, KALABALIK HASTANELERDE
    KULLADIKLARI CİHAZLAR, YAYDIKLARI IŞINLAR, ERGONOMİK DİZAYNI
    VS VS.
    SAYMAKLA BİTMEZKİ

Ekli Dosyalar:

3. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Tesekkur ederim bende bu tip şeyleri buldum piyasadaki hastanede calisanlarin goruslerini merak etmistin:)
  4. Yusuf Tahmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    BEN SİZE BİR ŞEY SÖYLİM Mİ....PİYASADADKİ HATTA DEVLETTEKİ PEK ÇOK HASTANEDE UYGUN...ÖRNEK DÖKÜMAN MAALESEF MEVCUT DEĞİL
    BEN YILLARCA TERSANE VE İNŞAAT FİRMALARINDA İSG İZERİNE ÇALIŞMALARDA BULUNDUM. ŞU ANDA HASTANELERDE KALİTE BİRİMİ AKTİF ÇALIŞMAMIŞSA BAŞARILI BİR İSG SİSTEMİ YOK
    eğitim dökümanları, risk değerlendirme, prosedürler, talimatlar, hepsi ağır sanayiden alıntı- hatta birebir kopyalanmış özensiz dökümanlar....
    kimsenin de umrunda değil zaten...bir yönetici de çıkıp eğitim dökümanında kule vinç çalışma prosedürü ne arıyor bizim dökümanlarımızın içinde dememiş,,demeyecek gibi de....