1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Hastane inşaatı aynı gün kapatıldı-açıldı

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 5 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  Hastane inşaatına 'aç-kapa' denetimi
  MUHARREM DOĞANTEZ
  04.01.2013

  İşçi güvenliğini tehdit ettiği için mühürlenen Bursa Mustafakemalpaşa'daki hastanenin inşaat alanı, onlarca eksiğe rağmen aynı gün mühürden kurtuldu
  Yaklaşık üç ay önce Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından temeli atılan Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi inşaat alanı, işçi güvenliğini tehdit ettiği için 'gerekli önlemler' alınana kadar mühürlendi. Ancak, aynı gün 'eksikliklerin giderildiği' belirtilen inşaat alanında, kapatılan alan yeniden açılarak mühürler kaldırıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bağlı uzmanların 200 yataklı Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesinin inşaat alanında yaptığı incelemede "işçilerin yaşamını ciddi ve yakın hayati tehlikeler gösteren hususların tespit edildiği, bu doğrultuda 4857 sayılı iş kanunun 79. maddesi ve işyerlerinde işin durdurulmasına veya işyerlerinin kapatılmasına dair yönetmeliğin 10. maddesi gereğince tehlike giderilinceye kadar iş yerinin kapatılması" ifadelerine yer verildi. Yetkililerin inşaat alanında yaptığı incelemelerde "Seyyar elektrik kablolarının kimyasal ve mekanik etkilenmelerden korunacak şekilde çekilmediği, şantiyede kaçak elektrik akımı önleyici ünitenin bulunmadığı, el merdivenlerinin tekniğine göre yerleştirilmediği" gibi eksiklikler tespit edildiği ve eksikliklerin giderilinceye kadar hastane inşaatı durdurulduğu öğrenilirken, aynı gün yetkili firma tarafından inşaat alanında gün boyu yapılan güvenlik düzenlemeleri ile mühürlerin kaldırıldığı bildirildi. Türkiye'nin en modern devlet hastanelerinden biri olarak gösterilen hastanede 6 ameliyat salonu, 6 doğum salonu, 6 diş ünitesi bulunuyor. Tesis altyapı ve çevre düzenlemesi dahil olmak üzere 36 milyon TL'ye mal olacak.


  [​IMG]
  http://www.sabah.com.tr/Marmara/2013/01/04/hastane-insaatina-ackapa-denetimi
 2. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  47072
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  İzmir Büyükşehir Belediyesi


  Devlet güvencesi altında ne de olsa :)
 3. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
 4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  ilim ilim bilmektir ilim kendini bilmektir sen kendini bilmezsen ya nice okumaktır..o mühürü kaldıran böyüklerimize gelsin benden...
 5. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  47072
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  İzmir Büyükşehir Belediyesi

  altına imza atalım hep birlikte