1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Hastaneler'de ilkyardım eğitimi

Konusu 'İlkyardım' forumundadır ve Gizem Bir tarafından 8 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

 1. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  16620
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest Uzman
  Bu konu çalıştığım hastanede de gündeme gelmişti.Sağlık personeline ilk yardım eğitimini aldırmak mantıklı değil.
  Eğitim hemşiremiz İlk Yardım Eğitmeni sertifikası aldı.Yoğun bir ilk yardım eğitim süreci ile Hastane Sağlık personeli haricindeki çoğu personel (Teknik Servis,Danışman,Şoför,Güvenlik,Housekeeping ) ben de dahil olmak üzere bu eğitimi aldık ve çok faydalı oldu.
  Benim önerim sağlık personeli dışındaki arkadaşlara bu eğitimi aldırmanız yönünde.
 2. MEHMET ALİ YILMAZ İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  54999
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Müfettişlerin, hastanede yeterli sayıda ilkyardımcı sertifikalı çalışan olmadığını noksan husus olarak yazdıklarını gördüm. Bilginiz olsun.
 3. suleymanyilmaz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Ben hem hastane müdürüyüm hem de hastane İSG uzmanıyım. Çalışma bakanlığı denetlemesi 2016 yılında geçirdim. Gelen deneticiler, siz zaten hastanesiniz bu konu ile ilgili hizmet veriyorsunuz ve sağlık bakanlığı tarafından tescil edilmiş olan diploma ve çalışma belgeleri var daha ne istiyelim. Hatta biz de il müdürlüğünün verdiği CPR ileri yaşam desteği eğitim sertifikaları da var. Ama yeni atanan müfettiş yardımcıları yorumlayamadığı için bazen bu tip karar alabiliyorlar.