1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Hastanelerde kullanılan kişisel koruyucu donanımlar hakkında..

Konusu 'Kişisel Koruyucular ve Ekipman Seçimi' forumundadır ve Naciye Albayrak tarafından 25 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Naciye Albayrak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91429
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    merhaba arkadaşlar,
    bir kamu hastanesinde a sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak görevlendirildim. 2016'ya kadar dışardan hizmet satın alınmış,bir osgb bize risk değerlendirmesi,acil durum planı yaptı. aralık ayına kadar da eğitimleri tamamlayacaklar. ben işin gözlem kısmını yapıyorum.hastanenin onlara ödediği paranın karşılığını veriyorlar mı,onları denetiyorum.
    KKD ile ilgili takıldığım bir konu var.biz de çokca kkd var.sağlık çalışanlarının bir çoğu eldivensiz çalışıp kesici-delici alet yaralanması yada kan-vucüt sıvısı sıçramalarına maruz kaldığı halde ben eldiven takmıştım ama,diyebiliyor..bunun isppatı çok zor.bu nedenle kkd zimmet formu oluşturup kişilerin dosyalarına koymayı önerdim. taradım,standart tüm zimmet formları.hastane için örnek bir formu olan var mı acaba?
  2. ENGİN KONYALIGİL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sağlık Bakanlığı
    NAciye hanım merhabalar;
    Bende KAmu HAstaneleri birliğinde İSg uzmanı olarak görevlendirildim.KKD ile ilgili 2103/martayında tüm sağlık çalışanalrına uygun bir kkd telim belgesi imzalatmalrı gerektıgıyle ilgili yazı yazdırmıstık hastanelerin yöneticiliklerine konu ile ilgili ayrıntılı bilgi isterseniz paylaşabilirim.
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    burada paylaşın...bizde faydalanalım...
  4. Naciye Albayrak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91429
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
  5. Hasan ÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    0000
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Forumda paylasin
  6. ENGİN KONYALIGİL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sağlık Bakanlığı
    Merhaba,samsun KHB de İSGB sorumlusu olarak çalışmaktayım...
  7. Naciye Albayrak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91429
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    merhaba Engin Bey, KHB de İSGB biriminde kimler görev alabiliyor? mersinde böyle bir oluşum yok,bildiğim kadarı ile.sizce önümüzdeki günler için kamuyu ne gibi değişiklikler bekliyor? mesela aralıkta hizmet alım süremiz doluyor,yeni bir firma ile mi anlaşma yapılacak? kurumlarda görevli-kadrosuz işyeri hekimi veya igu nun sorumluluğu nerede başlıyor,nerede bitiyor sizce? teşekkürler..
  8. Ersin Aktaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Anlaşılan o ki forumda paylaşma niyetiniz yok. Oysaki burada, hastanelerdeki KKD lerin kullanımı , çeşitleri, tutanakları vb konular hakkında bilgi sahibi olmak isteyen o kadar çok insan varki. Burada paylaşırsanız çok daha fazla kişiye yardımcı olacaksınız.