1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Hayat Dersleri(Jackson Brown)

Konusu 'Edebiyat ve Kitap' forumundadır ve bayramali tarafından 8 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. bayramali İSGforum Üyesi

Hayat dersleri

1- Kendimi neşelendirmek istedigim zaman en iyi yolun baska birini neşelendirmeye çalışmak olduğunu öğrendim.
    2 - Bir bebeğin evlilik sorunlarını çözemeyecegini öğrendim.
    3- Bir tartışmayı tatlıya bağlamadan yatağa gidilmemesi gerektiğini öğrendim.
    4- İşyerinde romantik iliskiler aranmamasi gerektiğini öğrendim.
    5- İnsanin kendisinden daha sorunlu birisiyle evlenmemesi gerektiğini öğrendim.
    6- Çalıştırdığımız insanlara iyi davrandığımızda, onların da müşteriye iyi davrandıklarını öğrendim.
    7- Bir toplantida zekâmı ya da sohbetimi göstermek konusunda tercih yapmak gerektiğinde sohbeti seçmenin daha iyi olacağını öğrendim.
    8- İnsanlara iyi davranmanın hiçbir maliyeti olmadığını öğrendim.
    9- Gerçekten yaşamaya başlamak için emeklilik beklenirse, çok uzun bir süre beklenilmiş olunacağını öğrendim.
    10-İyi kalpli olmanin mükemmel olmaktan daha önemli oldugunu öğrendim.
    11-Bir hayvana ve bir çocuğa istedikleri her seyi verirseniz sonuçta çok iyi bir hayvanınız ve çok kötü bir çocuğunuz olacağını öğrendim.
    12-Kimle evleneceğin kararının hayatta verilen en önemli karar olduğunu öğrendim.

Jackson Brown - (Şu Hayatta Neler Öğrendik Neler)

2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ne güzel cahildik;
    Televizyon yoktu. Gazete de her zaman olmazdı.
    Öyle güzel cahildik ki, keyfimiz bozulmazdı hiç!
    Dışarıda kar…
    Ama kuzine içten içe öyle yanıyor ki.
    Kuzinenin üzerinde demir maşa…
    Maşanın üzerinde de ekmek dilimleri.
    Aydınlık bir kış sabahı ve kızarmış ekmek kokusu…
    Sucuk lükstü. Yumurta lezzetli.
    Ekmek her zaman ekmek gibi…
    Bir kez olsun kümesten yumurta almamış,
    bir kez olsun o kızarmış ekmeğin kokusunu duymamış ve fakat alışveriş
    merkezlerinin restoran katlarında boğucu bir gürültü ve havasızlık
    içinde hamburger keyfine fit olmuş çocuklar ve gençler için ben ne kadar yaşlıyım…
    Dışarıda kar…
    İçeride kanaat…
    İçeride huzur…
    Televizyon yoktu. Gazete de her zaman olmazdı.
    Öyle güzel cahildik ki, keyfimiz bozulmazdı hiç!
    Portakal kabuklarını sobanın üzerine dizer, kokusuna râm olurduk.
    Kestane közlemek büsbütün bir gecenin akıllara seza mutluluğuydu.
    Sonra illa ki, büyüklerin anlattığı hikâyeler, hatıralar…
    Birçoğu arızalı ve tedaviye muhtaç beyinlerden çıkma
    dizilerin ve filmlerin açtığı hasarlar yerine, geniş ve besleyici bir masal dünyası…
    Lezzet bir tarafa, kokuya da hasret kalacağımız kimin aklına gelirdi?
    Ekmeklerimiz el değerek üretilirdi, sağlıklıydı, lezzetliydi ve mis gibi kokardı.
    Çay da kokardı… Domates de…
    Bütün bu nefasete, küçücük bir bakkal dükkânının zenginliği yetiyordu.
    Dışarıda kar…
    İçeride huzur…
    Zam endişesi, doğal gazın kesilme korkusu, yolda kalma telaşı, rejim tehlikesi…
    Kimin umurunda…
    Ne güzel cahildik;

Mutluluğun resmini çiziyorduk…