1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Hayat mı pahalılaştı yoksa lüks mü yaşıyoruz?::bir kişinin yaşam maliyeti ise bin 426 lira

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 29 Ekim 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  TÜRKİŞ 2014 yılı Ekim ayına ait açlık ve yoksulluk sınırını yani dört kişilik bir ailenin evine girmesi gereken toplam gelir rakamlarını açıkladı.

  Açıklanan rakamlara göre dört kişilik bir aile için; açlık sınırı bin 205 lira, yoksulluk sınırı 3 bin 926 lira, bir kişinin yaşam maliyeti ise bin 426 lira olarak gerçekleşti. Aynı araştırmaya göre mutfak harcamalarında aylık artış yüzde 1.29, yıllık artış ise 13.26 oldu.

  Öte yandan, Türkiye İstatistik Kurumu ise 3 Ekim 2014 tarihinde Eylül ayı tüketici enflasyon (Tüketici Fiyat Endeksi-TÜFE) oranlarını açıklamıştı. TUİK açıklamasında; bir önceki aya göre yüzde 0.14, bir önceki yılın Aralık ayına göre (9 aylık enflasyon) yüzde 6.43, bir önceki yılın aynı ayına göre (yıllık enflasyon) yüzde 8.86 olduğu ve on iki aylık ortalamalara göre ise yüzde 8,54 artış gerçekleştiği belirtilmişti. Dolayısıyla burada açıklanan enflasyon rakamları ile açlık-yoksulluk sınırı rakamları arasında önemli oranda farklılık bulunmakta, açlık ve yoksulluk sınırı rakamları enflasyon rakamlarının üstünde görünmektedir.

  TÜRKİŞ tarafından daha önceki aylarda açıklanan açlık ve yoksulluk sınırı rakamları ise aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

  KAYNAK
 2. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Asgari ücretle geçinenlerin AÇ olabilmesi için 300 TL daha fazla mı kazanmaları gerekiyor. Yani öyle bir ülkeyiz ki AÇ olmak için bile paramız yok. Ne hallere düşmüşüz be.
 3. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  69070
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  ÇALIŞNA KESİM AÇ MİLLET VEKİLLERİ TOK.MECLİSİN ÇİÇEK VE YEMEK İÇİN MİLLET VEKİLLERİNE AYIRDIĞI BÜTÇE 101 TRİLYONKEN ,SGK YA AYIRDIĞI BÜTÇE 2.5 TRİLYON.İŞTE BU ÜLKEDE ÇALIŞNA HİÇBİR ZAMAN TOK OLAMAZ VE GEÇİNEMEZ.VAH Kİ VAH HALİMİZE
 4. Deniz Ural İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  146623
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Tüprag Metal Madencilik
  Arkadaşlar dünya nüfusunun neredeyse yarısı günlüğü 3 tl ye çalışıyor, yoksulluk, sefalet heryerde...
 5. dumanibo İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  İktisattan anlamayana çuvalla para verseniz de her zaman açtır...