1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Hayati tehlikeyi ve işin durdurulması gerektiğini işveren'e bildirmesine rağmen şikayet eden varmı

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 17 Ekim 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Hayati tehlikeyi ve işin durdurulması gerektiğini işveren'e bildirmesine rağmen İşkur yada il çalışma müdürlüklerine şikayet eden var mı?

 2. krmlseker İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Tam da bu gün bildirdim...Bir inşaat firmamı... Toplu koruma önlemlerini almadığı için yüksekte çalışma kurallarını ihlal ettiği için, elektrik ve topraklama tesisatını bakımlarını yaptırmadığı için KKD kullanımını çalışanın insiyatifine bıraktığı için eğitim için mesai saatini bölmediği eğitim günü ve yeri hazırlamadığı için tüm bunları tespit ve öneri defterine yazmamıza rağmen yerine getirmediği için bir de üstüne İŞÇİ ÖLMEK İSTİYOR BEN NAPAYIM dediği için bu gün işin durdurulmasına yönelik müfettiş denetimi istediğimi Çalışma Bakanlığına Bildirmiş bulunuyorum...Gelişmelerden sizi haberdar ederim CANLAR :)

  Ne hissettiğime gelince tüy gibi hafifledim ben düşüneceğime işveren düşünsün diyorum geçiyorum..
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Desene Türkiye'de İlksiniz Ezel hanım...:))..Buda iyi uygulamalara örnek olsun artık..İSGforum iyi uygulamaların cazibe ve çekim merkezi olmaya devam eder inşallah..
 4. krmlseker İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Aslında geç bile kalmıştım bu firma için...:) Adam olacak firma ilk dakikadan belli oluyor aslında..
 5. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  Sizi tebrik ediyorum.
  Gerçekten bakanligin tepkisini merak ediyorum.
  Buradan paylasirsaniz sonucu, diğer arkadaşlar için cesaretlendirici ve yol gösterici olur.
  Tekrar tebrik ediyorum.
 6. krmlseker İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Bizler iyi niyetli olduğumuz ve şikayetçi olmadığımız sürece sorumlulukları üzerinden atmaya çalışan herkesin ( osgb sahiplerinin gerek patronların gerekse bakanlık yetkililerinin) ağzında hep aynı cümle dolaşıyor..İş güvenliği uzmanı şikayetini yapmış mı?İşi durdurmuş mu?yapsaymış?niye yapmamış? Buyrun yaptım..Ne olacağını açıkçası bende merak ediyorum ..Sonucu Mutlaka sizlerle paylaşıyor olacağım..
 7. Teoman Şeker İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  46018
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Dünkü çalıştayda konuşma yapan bakanlık isg katip sorumlusu tespit defterlerine yazılan uygunsuzlukları isg katibe kısa genel uygunsuzluklar olarak kaydedileceğini bildirdir.Böyle olursa herhalde tekrar bakanlığa bildirime gerek kalmaz.Birde isg uzmanlarının prim odemeleri ssk ile online kontrol edilip uygunsuzluklar ssk ya rapor edilecekmiş.Aynı zamanda adelet bakanlığı isg katip yakında entegre çalışacakmış

  Bilgilerinize
 8. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Bana göre bu maddenin hiç bir geçerliliği yoktur . Şuan ki şartlar da ancak bir kaç kişi ihbar edebilir Ne zaman ki işverenden para alma devri biter işte o zaman ihbarda bulunmayan uzmanın vay haline...
 9. oklkvn İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı


  Biraz zaman geçti ama ne gelişme oldu acaba?
  Deneyimlerinizi paylaşır mısınız?
 10. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Dilekçeyi hangi kuruma teslim ettiniz? Süreç nasıl ilerliyor? Denetime geldiler mi? Şikayet üzerine buraya geldik dediler mi? Firma ile çalışmaya devam ediyor musunuz? Önlemler alındı mı? Dilekçe örneklerini paylaşır mısınız?
 11. krmlseker İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Şikayetlerinizi Bimer üzerinden yapabilirsiniz yaptığınız şikayetlerinizde acil durdurmayı gerektirir uygunsuzlukları net bir şekilde belirtmeniz gerekli ayrıca işyeri adresi ad ve ünvanını da net şekilde yazmalısınız bunun yanı sıra işkur il müdürlüğüne de bizzat dilekçe verebilirsiniz


  Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
 12. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Teşekkürler