1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Hazır giyim sektörü ve fason firma ilişkisinde isg nin yeri

Konusu 'Sektörel Tehlikeler ve Emniyet' forumundadır ve emel k tarafından 14 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. emel k İSGforum Üyesi

  Günümüz koşullarında özellikle tekstilde üretimin her aşaması aynı fabrikada gerçekleşmemektedir. Fason tabir edilen işletmeler özellikle dikim aşamasında devrede olmaktadır. Merak ettiğim konu iş güvenliği ile ilgili çalışmaların kapsamı fason firmadaki işçileri kapsar mı? Alt işveren asıl işveren ilişkisi oluşur mu buralarda. web üzerinde bazı incelemeler yapsam bile hala net değilim..Teşekkürler
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  yeni yönetmelikte fason üretim yapan yerdeki alt taşeron kurul için eleman göndermek zorunda bu hususu göz ardı etmeyin...sonuçta fason üretim yapan firma ana firma ile taşeronluk sözleşmesi yapmıştır.her iki tarafıda iş güvenliği bağlamakta ve sorumluluk vermekte kanun ve yönetmelikler..
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  böyle bişey yok hikaye..adam öldüğünde ana firma ve taşeron firma potronuna hakim şu ifadeyi kullanıyor,Aldığınız önlemler beni bağlamaz o sizin yasal sorumluluklarınız,Adamı niye neden öldürdünüz anlat bakayım diyor,düşünün çalışanınızı neden öldürdün diyor..bu şu demek kanun işçi içinde mühendis içinde ve patron ve patron vekili içinde bağlayıcı bu taşeronlar dahil..bu aramızda sözleşme yapalım topu atayım bunları devlet yemez..iş herkesin işi ana firma gerekirse iş güvenliğini alamayan iş bilmeyen taşerona işi vermicek yada sözleşmeye fesh edecek..türkiye de bu yapılmıyor..yakında Buz dağının görünmeyen yüzü taşeronlar diye makalem yolda geliyo herşeyi orda enine boyuna yazacam..gizli tehlike ve iş güvenliği kanunu ruhuna ters..