1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Haziran'da 100'den fazla işçi hayatını kaybetti

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Kubilay Altınoğlu tarafından 4 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Kubilay Altınoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  79366
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  haber.jpg

  'İş Cinayetleri Raporu'na göre Haziran ayında en az 104 işçi hayatını kaybetti

  İstanbul İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi (İSİG), “Haziran İş Cinayetleri Raporu”nu açıkladı. Raporda, Ankara’da polisin yoğun gaz bombası kullanarak gerçekleştirdiği saldırılarda bir dershanede temizlik işçisi olan İrfan Tuna kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği ifade edildi. Gezi direnişi boyunca gerçekleşen ölüm ve yaralanma olaylarına değinen İSİG, 11 kişinin gözünü kaybettiğini, 60’ı ağır 8 bin 41 kişinin yaralandığını belirtti.

  En çok inşaat ve tarım işçileri öldü


  İSİG’in yazılı, görsel ve dijital basından takip ettiği ve emek-meslek örgütlerinden gelen bilgiler ışığında tespit edebildiği kadarıyla Haziran ayında en az 104 işçi hayatını kaybetti. Can kayıpları en çok inşaat ve tarım alanında gerçekleşti. 21 inşaat işçisi haziran ayında yaşamını yitirirken 20 mevsimlik tarım işçisi ve 13 belediye işçisi öldü. Biri 14 yaşında olmak üzere 5 çocuk işçi can verirken hayatını kaybedenlerin 11’i kadın, 93’ü erkek işçilerdi.

  Gezi Parkı mesajı


  İSİG açıklamasını şu sözlerle bitirdi:
  "Bizler iş cinayetleri başta olmak üzere yapılan her türlü saldırıya karşı adalet, eşitlik, özgürlük ve onur mücadelesini sürdürmeye devam edeceğiz… Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş, Medeni Yıldırım ve Haziran’da iş cinayetlerinde hayatını kaybeden 104 işçi mücadelemizde yaşayacak…"

  Kaynak:http://www.timeturk.com/tr/2013/07/03/haziran-ayinda-100-den-fazla-isci-hayatini-kaybetti.html
 2. Erdoğan Önkoyun İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  24665
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  İş Kazaları dur durak bilmiyorum. Ölüyor işçiler buna dur diyen kimse yok. Birde bakanlık tutmuş diyor ki 50'nin altındaki iş yerleri için süreyi uzatalım. Zaten iş kazalarının çoğu 50'nin altında çalışan iş yerlerinde yaşanıyor. İş kazalarında kimsenin ölmemesi için hepimize çok iş düşüyor. Örgütlenmeli ve dur demeliyiz. başkada çaremiz yok.
 3. Murat Turan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  iş kazalarında ölüm ülkemizde artık normal karşılanıyo 1 gün haber sonra gömün gitsin bu olayların sürekli hatırlanması kayıpların ne anlama geldiğini insan hayatının ne kadar önemli olduğunu iş verenlerin bu konuda ne kadar duyarsız vede vurdum duymaz olduğunu anlatacak bir basın yayın organı olmalı devlet her kesime bir kanal açıyor İSG programı yapmalı trt özel kanallarda bu tür program reklam kısa film gibi bir takım aktivitelerin yapılmasına destek vermeli görsel basın olmadan bu işi çözmek gerçekten zor artı devlet desteği olmazsa olmaz hayal etmek bile insanı sevindiriyor kazasız çalışmalar.
 4. Hasan Aydemir İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  93047
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Bunların çoğu inanın iş kazası değil, iş cinayeti. Göz göre göre kaybediyoruz insanlarımızı. İnsanların yaşam standartlarını yükseltmek için bizim elimizi taşın altına koymamız gerekiyor. Bu konuda belki de günah keçisi olmamız için kanunlar işveren lehine yapılıyor ama yine de yılmamamız lazım.