1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Hegzan gazı ile çalışmalarda alınacak tedbirler neler olabilir

Konusu 'Kapalı Alanlarda Çalışma ve Emniyet' forumundadır ve tugbaisg tarafından 20 Nisan 2015 başlatılmıştır.

 1. tugbaisg İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  25864
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhabalar, yaklaşık 3 aydır bir yağ üretim yerinde uzman olarak tanımlıyım, sormak istediğim şudur, hegzan gazı algılama dedektörü var fakat sistemi durdurmuyor sadece uyarı veriyor.patlatma bölümüne sesli sinyal sistemi önerdim, bu gaz kaçakları ile ilgili daha farklı bir sistem olabilir mi acaba ya da başka neler önerebilirim
 2. Melek Gündoğdu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  112944
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Sinyalin sistemin otomatik kapatmasını talep etmenizi öneririm. Çünkü tatil mola veya gece vardiyalarında sinyal duyulamayabiliyor. Dedektörler kolay arıza verebiliyor özellikle patlamanın kolay gerçekleşebileceği alanlarda 2. Bir gaz algılama sistemi alabilirsiniz. Son olarak dedektörleri izleme sistemi kurdurtabilirsiniz şöyleki ; hangi alarm hangi alanda devreye girmiş. Güvenliğin izlemesini sağlayabilir ve hızlı müdahale edersiniz.
 3. tugbaisg İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  25864
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  teşekkür ederim