1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Hekim muayenehanesi risk değerlendirmesi kontrol listesi

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 4 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Bir takım hükümleri 1.1.2013 tarihinde yürürlüğe giren İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası ile çalışan istihdam eden işyerlerinde risk değerlendirmesi yapılması yükümlülüğü getirilmiştir.

  Muayenehanelerinde tek başına çalışan meslektaşlarımızın böyle bir değerlendirme yapmalarına gerek yoktur. Ancak sekreter, hemşire, yardımcı personel gibi herhangi bir kişiyi çalıştıranların 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren işyerlerinde risk değerlendirmesi yapmaları gereklidir.

  İşyerinde risk değerlendirmesi yapılmasındaki temel amaç çalışanların sağlık ve güvenliklerine yönelebilecek risklerin saptanması, bunların uygun şekilde giderilmesi için çaba gösterilmesidir. Bu işlemlerin yapılmasında rehber olabilecek bir form hazırlanarak meslektaşlarımızın kullanımına sunulmuştur. Formun gerçekçi bir şekilde değerlendirilmesi çalışanlara ve hastalara daha güvenli bir işyeri ortamı sağlanmasına katkı sunabilecektir.

  Bu formu kullanabileceğiniz gibi, işyerinize göre kendiniz de form ya da rapor düzeninde bir değerlendirme yapabilirsiniz. Düzenlenecek formun herhangi bir yere verilmesi gerekli değildir. Denetimle görevli kişilere gerektiğinde gösterilmesi için işyerinde bulundurulmasında yarar vardır.

  Bu formun hazırlanmasında emeği geçen meslektaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyor, yararlı olmasını diliyoruz.

  Türk Tabipleri Birliği
  Merkez Konseyi

  Risk Değerlendirmesi Formu için tıklayınız...
  KAYNAK