1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Hekimlerin eğitim karşısındaki tavrı

Konusu 'Sağlık Eğitimleri ve Sunumlar' forumundadır ve Tugba Doğan tarafından 19 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. meralce İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Evet bir de hekimin peşinden yalakalık yaparak o reçeteyi yazmasını bu raporu vermesini istemeleriniz çabası !!
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 11 Ocak 2015 ---
    Bu site sadece iş güvenliği uzmanlarına yönelik açılan bir site mi ??
  2. meralce İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    A sınıfı uzman olunca sizde dünyaları götüreceksiniz inşallah.
  3. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Mesele isi dogru yapmak mi dünyaları goturmek mi o kismi anlayamadim. Zira hekimlere yapilan itiraz is yapmadıkları halde dunyalari goturmeleri...
  4. meralce İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Doktor
    Mesele hekimlere karşı saygısızlık bence. İşini yapmayan hekim varsa yaptırtın ! neden siz üstleniyorsunuz ? Ayrıca yorum yazarken genelleme yapılması hiç hoş değil.Hekim düşmanlığı sezdim bu sitede kusura bakmayın..
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    logo-bilgi ağı.jpg
    logo.png
  6. meralce İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Teşekkürler.
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bu işi yıllarca mühendis ve şantiye şefliği dönemimde yapıyordum,Sonra mühendis olarak İSG şefi olarak yapmaya başladım.ve biliyormusun hala bişe götürdüğümüz yok..Bu sektörde bu sitede gördüğünüz yanlışlıkları eleştirmenizde ayrıca fevkalede onere etti beni..Sitede Bizlere rehberlik edecek hekim olmadı hiç gelin sizi yönetici yapalımda bize öğretin bu işleri..
  8. meralce İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Yolunuz açık olsun , emeğiniz boşa gitmez inşallah.
  9. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İş yeri hekimlerinden patronlar çok memnun vallahi ...çünkü etliye sütlüye karışmıyorlar,masrafta çıkartmıyorlar?!?!,2014 yılında kaç meslek hastalığı bildirimi yapıldı acaba bir ona bakmak lazım işyeri hekimleri poliklinik yapıp gidiyorlar( iş yeri hekimliği görev tanımında var mı?!?!patronlar işyeri hekimi dendiğinde bunu anlıyor.Ama iş güvenliği uzmanı öyle mi? yok makine koruyucu yok kkd yok form yok patlamadan koruma yok olmaz onu oradan kaldır derken yalnızca gereksiz masraf çıkartan kişi gibi oluyor..
  10. meralce İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Bakın yine genelleme yapılıyor.Ben işyeri hekimi olarak 2014 yılında meslek hastalığı bildirimi yaptım, iş kazalarının bildirimleri ve takiplerini ,ramak kala bildirimlerini,risk değerlendirme,periyodik muayene ,işe girişleri, tetkikleri,gebe takiplerini, aşılamalar vs bütün bana düşen görevleri yaptım ..Buyrun.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 12 Ocak 2015 ---
    Üstelik işverene masrafta çıkarıyorum ve problem yaşamıyorum.
  11. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ben de zaten KAÇ BİLDİRİM YAPILDI diye özellikle belirttim, dikkat ederseniz HİÇ demedim... genelleme değil sahada yaşananlardır bunlar..Siz yapmışsanız ellerinize emeğinize yüreğinize sağlık ancak meslektaşlarınızın bir çoğunun bu konuda duyarlı davranmadığı da bir gerçek (malesef)
  12. meralce İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Teşekkürler.Duyarsızlar da mutlaka bir gün duvara çarpar.
  13. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Ben artık çok fazla takılmıyorum hekimlerin işini yapmamasına, çünkü son yasal düzenleme ile hekimlerde olası bir kazada işlerini yapmazlarsa uzman kadar sorumlu durumdalar. Olası bir ihmal varsa o değişikliğe istinaden cezayı yarı yarıya paylaştırır hakimler...
  14. Deniz K. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Verilmesi gereken 12 saatlik eğitimleri bütün çalışanlar için 8 saat ben 4 saat iş yeri hekimi olacak şekilde verdik, eğitimler bitti bu sene yıllık eğitim planına ne yazacağım ? yeni gelenide eğitiyoruz zaten
  15. meralce İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    İşte doğrusu da bu.Teşekkürler.
  16. Melek Gündoğdu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    112944
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    istedikleri kadar yönetmelikte hekime sorumluluk verilsin, kaç tane müfettiş denetiminde hekimi çağırdı müfettişler? Risk değerlendirmesinde neden toz ile ilgili riske pnömokonyoz yazmadın diye müfettişten fırça yemiş insanım ben. Bu risk değerlendirmesinde bile hekimin varlığının kabul görülmediğindendir.
  17. ranakalfa İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    49447
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ortak hazırlanması gereken çoğu döküman'ın (risk değerlendirmesi,yıllık değerlendirme raporu,yıllık eğitim planı,yıllık çalışma planını) nedense hazırlama sorumluğu ortak değil de iş güvenliği uzmanının zorunlu görevi gibi görülüyor.Çalışanlar da ,iş güvenliği uzmanını gördüklerinde kaçacak yer arıyor,suratı asılıyor.Hekim geldiği zaman,hemen yanına koşup." şuram ağrıyor,buram ağrıyor,muayene edin,ilaç yazın" dediklerini bizzat kendim yaşadım.Ne yazık ki şunu anlıyorum.Çalışanların büyük bir kısmı hastalık hastası olmaya bayılıyorlar.Ben,senin güvenliğin için şunu yap,bunu tak dediğimde "ayakkabı sıkıyor" mantar yapıyor" diye binbir mazeret üretmeyi çok seviyorlar.İş güvenliği kültürünün okul'da daha ilkokul'da topluma yerşeltirilmesi ve oturtturulması gerek sanırım.
  18. yaşarsalur İSGforum Üyesi

aynen hazırlıyosun birde hekim imzalatırken demez mi neye göre hazırladın çok biliyosan gel fikir ver sonra neyse imzalayım ama fotokopisini ver bana şaka mısın hekim bey veya hekim hanım ....
  19. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman
    Hekimlerle çalışıyorum. Herşeyi bilmek durumunda değiller. Doğru yönlendiriyorum. Elbirliğiyle bütün işleri hallediyoruz. Sorun çıkraran hekim ile çalışmıyorum. Firmadan gönderiyoruz. Hekimler işini yapıyor biz işimizi ancak şu bir gerçek ki" HEKİM İLE UZMAN BİR ELMANIN İKİ YARISI" biri olmazsa öbürü de eksik olur! düşüncesindeyim. Bütün hekimleri seviyorum. Çünkü Uzmanların sağlık ve danışmanlığınıda yapmaktalar. Karnım ağrısa hekime danışıyorum. Hekimsiz İş Güvenliği olmadığına göre hekimlerle çalışmasını bilmek gerekir.
  20. Melek Gündoğdu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    112944
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Selman bey bizim sadece istediğimiz herkes kendi işini yapsın. Uzman; hekimlik yapan uzman olmasın yeter.